هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۲/۰۵

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۲/۰۵

سازمان هواشناسی ایران، امروز ۵ اسفندماه وزش باد شدید تا خیلی شدید ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت، با خیزش گردوخاک محلی برای استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان پیش بینی کرد.
کد خبر: ۹۰۹۲۱
بازدید : ۳۴۴۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران از اواخر امروز ۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ تا پایان وقت پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید در اکثر نقاط کشور آغاز می‌شود.

به این ترتیب در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان وزش باد شدید تا خیلی شدید ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت، با خیزش گردوخاک محلی پیش بینی می‌شود.

از بعداز ظهر روز چهارشنبه تا اواخر وقت روز جمعه کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر، کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در شمال غرب و کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما در شمال شرق و کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما در شرق، جنوب شرق و کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما در جنوب غرب، جنوب، دامنه‌های جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور رخ خواهد داد.

به گزارش فرادید؛ همچنین سامانه بارشی و رگبار و رعدو برق و احتمال بارش تگرگ از شب چهارشنبه تا اواخر پنج شنبه در خوزستان، بوشهر، فارس، شمال سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و شمال هرمزگان فعال خواهد شد.

با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی بارش برف، کاهش دما و یخبندان، رخداد مه و کاهش دید افقی، در مناطق کوهستانی کولاک برف (بارش برف و یخبندان علاوه بر ارتفاعات و دامنه‌ها در مناطق ساحلی و جلگه‌ای کرانه‌های خزر پیش بینی می‌شود) در مناطق ذکر شده رخ می‌دهد.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین