واکنش ایران به شرط کره برای آزادسازی ارز‌های بلوکه

مذاکرات گسترده با کشور‌هایی مانند عمان، ژاپن، عراق و کره را آغاز کرده‌ایم، اکنون فضای بهتری حاکم شده و کار‌ها بتدریج پیش خواهد رفت.
کد خبر: ۹۱۰۰۶
بازدید : ۴۲۷۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳
عبدالناصر همتی
 

رئیس کل بانک مرکزی گفت: اینکه کره‌ای‌ها می‌خواهند با هر کسی مذاکره کنند مهم نیست برای ما استفاده از منابع خودمان مهم است. اگر پرداخت نکنند ما هم اقدامات خود را می‌کنیم.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت درباره مذاکراتی که با سفیر کره جنوبی برای پرداخت بدهی این کشور به ایران صورت گرفته گفت: در این رابطه مقرر شد چگونه از منابع خودمان استفاده کنیم.

اینکه کره‌ای‌ها می‌خواهند با هر کسی مذاکره کنند، ما دستور پرداخت را صادر کردیم و اگر پرداخت نکنند ما هم اقدامات خود را می‌کنیم.

وی افزود: پول بانک مرکزی در آنجا ۷ میلیارد دلار است و الان با ۱ میلیارد شروع می‌کنیم. نوع پرداخت هم پول است که در اختیار بانک‌های ما قرار می‌گیرد. همتی گفت: باید با توافق به جلو پیش برویم و دید که براساس توافق چگونه می‌توان اقدام مربوطه را با موفقیت به پایان رساند.

رییس کل بانک مرکزی گفت: مذاکرات گسترده با کشور‌هایی مانند عمان، ژاپن، عراق و کره را آغاز کرده‌ایم، اکنون فضای بهتری حاکم شده و کار‌ها بتدریج پیش خواهد رفت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کشور‌ها قادر به دریافت مجوز افک بوده‌اند یا خیر گفت: این موضوع مشکل آنهاست و ارتباطی به ما ندارد.
 
جزئیات آزادسازی ارزهای بلوکه شده از زبان "عبدالناصر همتی"
برچسب ها: بانک مرکزی ارز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین