قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۲/۱۲

قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۹ با ثبت ۰.۴۱ درصد کاهش به ۱۷۱۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.
کد خبر: ۹۱۱۹۰
بازدید : ۴۸۸۳
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰
طلا
 
فرادید| قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۹ با ۰.۴۱ درص کاهش به ۱۷۱۵ دلار و ۱۰ سنت رسید. کمینه قیمت طلا ۱۷۱۰ دلار و ۹۱ سنت و بیشینه قیمت آن ۱۷۲۷ دلار و ۹۷ سنت به ثبت رسیده است.

هفته گذشته قیمت هر انس طلای جهانی به پایین‌ترین سطح خود از ماه ژوئن (تیر) سال ۲۰۲۰ رسید. در طی هفت روز گذشته قیمت طلا ۳٪ افت را تجربه کرده است. با این وجود، در صورت اصلاح نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا، می‌توان انتظار رشد قیمت طلا تا سطح ۱٫۷۸۰ دلار را داشت.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ، معکوس شدن روند صعودی بازده اوراق قرضه و دلار ضعیفتر به طلا اجازه می‌دهد اندکی بالاتر رود. بسته محرک مالی آمریکا هم از صعود قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش فرادید؛ با تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری در مجلس نمایندگان، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اولین پیروزی خود را در زمینه تصویب لوایح مالی به دست آورده است. ارزش دلار از بالاترین رقم یک هفته گذشته که در جلسه قبل به‌ثبت رسیده بود عقب‌نشینی کرده و سبب بالا رفتن جذابیت طلا برای خریدارانی شده است که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم است که نتیجه اجرای تدابیر مالی گسترده است، اما بازده بالاتر اوراق قرضه، هزینه نگهداری این فلز ارزشمند که بازدهی ندارد را افزایش می‌دهد و جذابیت سرمایه گذاری در آن را کمتر می‌کند.

تا زمانی که قیمت طلا نتواند به بالای خط روند نزولی آغاز شده از تاریخ ۶ ژانویه (۱۷ دی) در ۱۷۸۰دلار برسد، بازار تحت کنترل فروشندگان خواهد بود. در صورت شکسته شدن مقاومت ۱۷۸۰دلار اهداف بعدی سطح ۱۸۰۰ خواهد بود. سطح ۱۷۰۰ دلار از نظر روانی برای بازار اهمیت زیادی دارد در حالی که طلا در محدوده ۱۷۶۰ تا ۱۷۶۵ دلار برای صعود بیشتر با مقاومت روبروست.

در بازار دیگر فلزات گرانبها، هر اونس نقره با ۱.۲۲ درصد کاهش به ۲۶ دلار و ۱۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم ۰.۳۵ درصد کاهش ۲۳۴۱ دلار و ۲۵ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۰۶ درصد کاهش، به ۱۱۸۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.
 
قیمت طلای جهانی در بازار
 
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین