آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۲/۱۲

امروز ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۹، بر اساس گزارش وزارت بهداشت، ۸۶ نفر از هم وطنانمان برا اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باختند و آمار فوتی‌های کرونا در ایران به ۶۰ هزارو ۲۶۷ نفر رسید.
کد خبر: ۹۱۲۱۲
بازدید : ۵۴۹۳
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
سیما سادات لاری
 
فرادید| به گفته سخنگوی وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۹، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ نفر اعلام شد و تعداد جانباختگان بر اثر این بیماری در مجموع ۶۰ هزار و ۲۶۷ نفر رسید.

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۴۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۸۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۴۸ هزار و ۱۷۴ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۴۰۶ هزار و ۸۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. سخنگوی وزارت بهداشت افزود: سه هزار و ۷۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ وی ادامه داد: تا کنون ۱۰ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۱۰۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. لاری گفت: در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند. سخنگوی وزارت بهداشت افزود: شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلا به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۲۹۰ هزار و ۲۲۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تا کنون به ۱۱۴ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۷۲۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۶ هزار و ۶۰۹ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۱۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۹۰ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۷۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۲۷ هزار و ۲۲۶ نفر (هزار و ۴۳۹ نفر)

۲. برزیل ۲۵۵ هزار و ۸۳۶ نفر (۸۱۸ نفر)

۳. مکزیک ۱۸۶ هزار و ۱۵۲ نفر (۴۳۷ نفر)

۴. هند ۱۵۷ هزار و ۲۷۵ نفر (۸۰ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۲ هزار و ۹۵۳ نفر (۱۰۴ نفر)

۶. ایتالیا ۹۷ هزار و ۹۴۵ نفر (۲۴۶ نفر)

۷. فرانسه ۸۶ هزار و ۸۰۳ نفر (۳۷۵ نفر)

۸. روسیه ۸۶ هزار و ۴۵۵ نفر (۳۳۳ نفر)

۹. آلمان ۷۰ هزار و ۹۲۴ نفر (۲۳۷ نفر)

۱۰. اسپانیا ۶۹ هزار و ۶۰۹ نفر (۱۵۵ نفر)

ایران در این فهرست با ۶۰ هزار و ۲۶۷ نفر فوتی و ۸۶ فوتی جدید یازدهمین کشور با بیشترین آمار فوتی‌های کرونا در جهان است.
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین