سالخورده‌ترین پرنده در جهان

تخم گذاشتن پرنده وحشی ۷۰ ساله

سازمان حیات وحش آمریکا معتقد است که ویزدم در دوران زندگی اش حداقل ۳۰ تا ۳۶ جوجه آورده است. آلباتروس‌ها هرچند سال یک بار فقط یک تخم می‌گذارند.
کد خبر: ۹۱۳۸۴
بازدید : ۱۰۴۵۳
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
پرنده وحشی ۷۰ ساله
 

ویزدم، سالخورده‌ترین پرنده شناخته شده جهان از خانواده آلباتروس، در سن حداقل ۷۰ سالگی بار دیگر صاحب جوجه شده است.

سازمان ماهی و حیات وحش آمریکا گفت جوجه این پرنده روز اول فوریه در یک پناهگاه حیات وحش در اقیانوس آرام شمالی سر از تخم درآورد.

این پرندگان معمولا ۱۲ تا ۴۰ سال زندگی می‌کنند، با این حال ویزدم که اولین بار در سال ۱۹۵۶ شناسایی شد حالا حداقل هفتاد سال دارد.

پدر جوجه آکیاکامی نام دارد که مقام‌های سازمان حیات وحش آمریکا می‌گویند از سال ۲۰۱۲ جفت ویزدم بوده است. آلباتروس‌ها معمولا تا آخر عمر با یک جفت می‌مانند، اما تصور می‌شود که ویزدم قبلا جفت‌های دیگری داشته که زودتر از او مرده اند.
 
پرنده وحشی ۷۰ ساله
ویزدم در ماه نوامبر تخم گذاشت

هرچند جوجه ویزدم در ماه فوریه در پناهگاه ملی حیات وحش "میدوِی آتول" در جزیره‌ای دورافتاده - جایی بالاتر از هاوائی - سر از تخم درآورد، اما خبر آن تازه گزارش شد.

سازمان حیات وحش آمریکا در بیانیه‌ای نوشت: "ویزدم در آخرین روز‌های ماه نوامبر تخم گذاشت. به فاصله کوتاهی بعد از آن، ویزدم برای یافتن غذا به دریا برگشت و جفت او آکیاکامی وظیفه نشستن روی تخم را به عهده گرفت. آلباتروس‌های پدر و مادر این وظیفه را مشترکا انجام می‌دهند و وقتی جوجه سر از تخم در آورد، مشترکا او را تغذیه می‌کنند. "

سازمان حیات وحش آمریکا معتقد است که ویزدم در دوران زندگی اش حداقل ۳۰ تا ۳۶ جوجه آورده است. آلباتروس‌ها هرچند سال یک بار فقط یک تخم می‌گذارند.

پناهگاه حیات وحش میدوی آتول زیستگاه بزرگترین جمعیت آلباتروس‌ها در جهان است.

پرنده وحشی ۷۰ ساله
آلباتروس‌ها تا پایان عمر با جفت خود می‌مانند و وظیفه بزرگ کردن بچه را مشترکا انجام می‌دهند
 
منبع: بی بی سی
برچسب ها: پرنده حیات وحش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه