اعلام نامزد‌های نهایی اسکار ۲۰۲۱؛ خورشید مجیدی جا ماند

فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی که به عنوان نماینده سینمای ایران توانسته بود به جمع ۱۵ نامزد اولیه شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان راه یابد در نهایت از راه یابی به جمع نامزد‌های نهایی این شاخه بازماند.
کد خبر: ۹۱۷۴۰
بازدید : ۱۶۰۰
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مراسم اسکار 2021
 

اسکار ۲۰۲۱ نامزد‌های نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار در شاخه‌های مختلف معرفی شدند. فهرست نامزد‌های نود سومین دوره جوایز سینمایی اسکار در حالی اعلام شد که فیلم «منک» ساخته «دیوید فینچر» که روایتی از پشت پرده ساخت فیلم «همشهری کین» است، توانست با کسب نامزدی در ۱۰ شاخه پیشتاز این جوایز نام بگیرد.

فیلم‌های «سرزمین آواره ها»، «پدر»، «یهودا و مسیح سیاه»، «میناری»، «بلک باتم ما رینی» و «دادگاه شیکاگو ۷» نیز هر کدام در شش شاخه نامزد کسب جایزه شناخته شدند.

فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی که به عنوان نماینده سینمای ایران توانسته بود به جمع ۱۵ نامزد اولیه شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان راه یابد در نهایت از راه یابی به جمع نامزد‌های نهایی این شاخه بازماند.

فهرست نامزد‌های نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار بدین شرح است:

بهترین فیلم: پدر، منک، میناری، یهودا و مسیح سیاه، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷

بهترین کارگردانی: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)، دیوید فینچر (منک)، لی ایزاک چانگ (میناری)، امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)

بهترین بازیگر مرد: ریز احمد (صای متال)، چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)، گری اولدمن (منک)، آنتونی هاپکینز (پدر)، استیون یون (میناری)

بهترین بازیگر زن: ویولا دیویس (بلک باتم ما رینی)، آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)، ونسا کربی (تکه‌های یک زن)، فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)، کری مولیگان (زن جوان خوش آتیه)

بهترین نقش مکمل مرد: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)، دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)، لسلی اودوم جونیور (یک شب در میامی)، پاول راکی (صدای متال)، کیت استنفیلد (یهودا و مسیح سیاه)

بهترین نقش مکمل زن: ماریا باکالوا (بورات ۲)، گلن کلوز (مرثیه هیل بیلی)، اولویا کلمن (پدر)، آماندار سایفرد (منک)، یو-جونگ یون (میناری)

بهترین فیلمنامه اصلی: یهودا و مسیح سیاه، میناری، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷

بهترین فیلمنامه اقتباسی: بورات ۲، پدر، سرزمین آواره ها، یک شب در میامی، ببر سفید

بهترین انیمیشن بلند: به پیش، روی ماه، بره ناقلا: فارماگدون، روح، وولف واکرز

بهترین مستند بلند: کولکتیو، کمپ معلولان، عامل جاسوس، معلم اختاپوس من، زمان

بهترین فیلم (غیر انگلیسی زبان): راند دیگر (دانمارک)، روز‌های بهتر (هنگ کنگ)، کولکتیو (رومانی)، مردی که پوست خود را فروخت (تونس)، کجا رفتی آیدا؟ (بوسنی و هرزگوین)

بهترین فیلمبرداری: یهودا و مسیح سیاه، منک، اخبار جهان، سرزمین آواره ها، دادگاه شیکاگو ۷

بهترین تدوین: پدر، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷

بهترین طراحی لباس: اِما، ما رینی بلک باتم، منک، مولان، پینوکیو

بهترین طراحی تولید: پدر، ما رینی بلک باتم، منک، اخبار جهان، تنت

بهترین صدا برداری: گری هاوند، منک، اخبار جهانف روح، صدای متال

بهترین مستند کوتاه: کولت، کنسرتو یک مکالمه است، جدا نشوید، بخش گرسنگی، یک اهنگ عاشقانه برای لاتاشا

بهترین فیلم کوتاه: اتاق نامه، هدیه، احساس کردن، دو غریبه دور، چشم سفید
 
بهترین انیمیشن کوتاه: تونل، نبوغ محلی، اگر اتفاقی بیافتد دوستت دارم، اوپرا، مردم بله گو

بهترین موسیقی متن: ۵همخون، منک، میناری، اخبار جهان، روح

مراسم اعطای جوایز نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.
برچسب ها: اسکار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه