آمار فوتی‌های کرونا، ۱۴۰۰/۰۱/۱۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ فروردین ماه ۱۲۳ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۲۱۷۹
بازدید : ۳۷۴۱
۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| امروز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، متأسفانه ۱۲۳ نفر از هموطنانمان بر اثر بیماری کرونا جان باختند و آمار فوتی‌های کرونا در مجموع به ۶۲ هزار و ۹۹۹ نفر رسید.

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۴۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۹۲۰ هزار و ۳۹۴ نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۴۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

به گزارش فرادید؛ وی ادامه داد: چهار هزار و ۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. لاری گفت: تا کنون ۱۳ میلیون و ۳۸ هزار و ۷۰۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۷ شهرستان قرمز و ۱۲۶ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت "از" و "به" شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنین ۲۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلا به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۳۷ هزار و ۹۰۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۳۰ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۱۹۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۳۸۲ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۳۸۵ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۰۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۸۵۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۶۷ هزار و ۶۱۰ نفر (هزار و یک نفر)

۲. برزیل ۳۲۸ هزار و ۳۶۶ نفر (۲ هزار و ۸۰۷ نفر)

۳. مکزیک ۲۰۳ هزار و ۸۵۴ نفر (۱۹۰ نفر)

۴. هند ۱۶۴ هزار و ۱۴۱ نفر (۷۱۳ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۶ هزار و ۸۱۶ نفر (۵۲ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۰ هزار و ۳۲۸ نفر (۴۸۱ نفر)

۷. روسیه ۹۹ هزار و ۶۳۳ نفر (۴۰۰ نفر)

۸. فرانسه ۹۶ هزار و ۲۸۰ نفر (۳۰۴ نفر)

۹. آلمان ۷۷ هزار و ۴۲۱ نفر (۱۷۷ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۵ هزار و ۵۴۱ نفر (فاقد آمار اعلامی جدید)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین