نرخ دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

نرخ دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

برخلاف روند صعودی قیمت نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر دلار آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ دلار امروز غروب در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر روز گذشته، به ۲۴ هزار و ۷۷۰ تومان رسید. همچنین قیمت سکه طرح جدید با ۰.۷ درصد افزایش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۰.۹۵ درصد به قیمت ۱۰ میلیون و ۵۷۹ هزارتومان فروخته شد.
کد خبر: ۹۲۲۴۴
بازدید : ۳۵۴۷
۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
نرخ دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
فرادید| قیمت انس جهانی طلا بدون تغییر قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۷۲۹ دلار قرار دارد. البته برخلاف روند بدون تغییر قیمت انس جهانی طلا، بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با افزایش قیمت مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از افت ۰.۲۴ تا ۰.۹۵ درصد مثبت  را تجربه کردند. در این میان برخی از انواع سکه نیز با کاهش قیمت مواجه شدند.

به گزارش فرادید؛ بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که سکه طرح جدید با ۰.۷ درصد افزایش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۰.۹۵ درصد به قیمت ۱۰ میلیون و ۵۷۹ هزارتومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۶ میلیون ۵۰۰ هزار تومان و ۴ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت ۲ میلیون و ۳۶۲ هزار تومان فروخته شد.

قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت‌گذاری، با ۰.۴۲ درصد افزایش به چهار میلیون و ۵۸۶ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با افزایش ۰.۴۸ درصدی به یک میلیون و ۵۸ هزار تومان رسید.
 

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند صعودی قیمت نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر دلار آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ دلار امروز غروب در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر روز گذشته، به ۲۴ هزار و ۷۷۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۱۲۵ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز صبح امروز گذشته به قیمت ۲۹ هزار و ۳۴۰ تومان به فروش می‌رفت.         

همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۴ هزار و ۶۷۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۲۸ هزار و ۹۷۵ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۲۹ هزار تومان و نرخ خرید ۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌کنند.

در صرافی نیز ملی قیمت دلار و قیمت و یورو با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۴ هزار و ۲۶۹ تومان و ۲۳ هزار و ۷۸۸ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت زیاد نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۸ هزار و ۲۸۱ تومان فروش و با نرخ ۲۷ هزار و ۷۲۱ تومان خریداری شد.
 

قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟

لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با کاهش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به شش هزار و 745 تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۳ هزار و 35 تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به شش هزار و 725 تومان و ۳ هزار و 15 تومان رسیده است.

قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۴ هزار و 800 تومان رسید. همچنین هر پوند هم با سی و چهار هزار و 500 تومان خریداری شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین