قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۶

امروز ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰، قیمت بیت کوین با افزایش ۰.۹۴ درصدی به ۵۸,۷۳۵ دلار معادل ۱,۵۰۶,۶۱۶,۶۷۶ تومان رسید.
کد خبر: ۹۲۲۵۰
بازدید : ۲۹۴۳
۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۶
بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین علیرغم افت روزگذشته دوباره در کانال ۵۸ هزار قرار گرفت. قیمت بیت کوین امروز ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ با ثبت رشد ۰.۹۴ درصدی به ۵۸,۷۳۵ دلار معادل ۱,۵۰۶,۶۱۶,۶۷۶ تومان رسید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۱ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۵.۴۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۴۹.۷۶ میلیارد دلار است.

قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۹۴% افزایش یافته است. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ معادل ۶۱،۶۸۳.۸۶ دلار بوده که همینک %۴.۷۸ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۶۷ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال ضعیف شدن است و این امر می‌تواند شتاب بیت کوین را در کوتاه مدت تقویت کند. دارایی‌های جایگزین مانند بیت کوین و طلا در برابر دلار قیمت گذاری می‌شوند. از این رو، هنگامی که DXY شروع به افت می‌کند، اغلب باعث افزایش بیت کوین در برابر دلار می‌شود.

البته قابل ذکر است افزایش جذابیت سایر ارز‌های دیجیتالی برای معامله گران به ویژه پس از ناکامی بیت کوین در فتح کانال ۶۰ هزار دلاری باعث شده است تا در روز‌های اخیر و برای نخستین بار، سهم بیت کوین از کل بازار ارز‌های دیجیتالی به کمتر از دو سوم کاهش پیدا کند.

به عقیده تحلیلگران، ادامه کاهش سلطه بیت کوین بر بازار ارز‌های دیجیتالی ممکن است منجر به صعود سنگین دیگر ارز‌ها و ورود شرکت‌های بزرگ به صورت گسترده‌تر در بازار این رمزارز‌ها شود.

اما اگر روند نزولی دلار آمریکا ادامه یابد، احتمال ادامه روند صعودی بیت کوین در آوریل نیز وجود دارد.از لحاظ تاریخی، آوریل در طول ده سال گذشته یک ماه قوی برای بیت کوین بوده است و از سال ۲۰۱۶ به مدت ۵ سال متوالی سود‌های مثبتی را ثبت کرده است.

علاوه بر این، دنی اسکات، مدیر عامل صرافی بیت کوینی CoinCorner، گفت که قانون میانگین‌ها، بیت کوین را در آوریل به ۸۳۰۰۰ دلار خواهد رساند. بانک جی پی مورگان نیز با انتشار گزارشی با اشاره به افزایش روزافزون سرمایه ورودی به بازار ارز‌های دیجیتالی پیش بینی کرد در صورت کاهش نوسانات شدید قیمتی، بیتکوین به زودی بتواند به رقم ۱۳۰ هزار دلار برسد.

در راس همه عوامل مطلوب بیت کوین، لکس موسکوفسکی (Lex Moskovski)، مدیر عامل شرکت موسکوفسکی کپیتال (Moskovski Capital)، به این نکته اشاره کرد که ماینر‌ها اخیراً شروع به افزایش ذخایر بیت کوین خود کردند.

تنها در یک روز، ماینر‌ها ۴۳۸۰ بیت کوین جمع آوری کردند که تریدر‌ها و سرمایه گذار آن را یک روند رو به رشد توصیف کردند.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در بازار
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین