روسیه از گردشگری فضایی چشم پوشی می‌کند؟

روسیه از گردشگری فضایی چشم پوشی می‌کند؟

سفر توریستی به فضا، تجارتی رو به گسترش محسوب می‌شود که با توجه به پیشرفت موشک‌های چندبار مصرف، باید تا چند سال آینده انتظار عملی شدن آن را داشت.
کد خبر: ۹۲۳۷۸
بازدید : ۸۲۶۰
۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲

ایستگاه فضایی

مدیریت شرکت خصوصی روسی «کاسموکورس» که قصد داشت یک مجموعه موشک‌های توریستی برای گردشگری فضایی در منطقه «نیژنی نووگورود» این کشور ایجاد کند، تصمیم به تعطیلی آن گرفته است.

پاول پوشکین، مدیر کل این شرکت در گفتگو با رسانه‌های روسی، دلیل بسته شدن این شرکت را مشکلات غیرقابل حل در هماهنگی الزامات پروژه با مقامات محلی و عدم توانایی در اخذ اسناد نظارتی لازم از وزارت دفاع برای طراحی موشک‌های توریستی دانست.

وی تصریح کرد: "این شرکت در حال انحلال است و کارکنان آن هم کاهش می‌یابد. "

در عین حال کاسموکورس ۵۰ طراح فناوری موشکی و فضایی به کار گرفته است و رهبری سازمان فضایی فدرال روسیه (Roscosmos) تصمیم گرفته است تیم طراحان را حفظ کند، زیرا آن‌ها به دنبال راه حل برای رفع این مشکل هستند.

شرکت کاسموکورس (CosmoCourse) در سال ۲۰۱۴ برای توسعه موشک و فناوری فضایی و ارائه خدمات برای پرواز‌های توریستی تاسیس شد. این شرکت مقیم شهر «اسکالکوو» (Skolkovo) بود و مجوز فعالیت‌های فضایی را از سازمان فضایی فدرال روسیه دریافت کرد.

پروژه کاسمو کورس شامل توسعه یک موشک تک مرحله‌ای و یک فضاپیمای هفت نفره بود که اولین پرواز آن برای سال ۲۰۲۵ برنامه ریزی شده بود. گردشگران قرار بود حدود پنج دقیقه را در فضای با جاذبه صفر معلق شوند و بلیط این گردشگری فضایی تقریبا ۲۰۰-۲۵۰ هزار دلار تخمین زده شد.

سفر توریستی به فضا، تجارتی رو به گسترش محسوب می‌شود که با توجه به پیشرفت موشک‌های چندبار مصرف، باید تا چند سال آینده انتظار عملی شدن آن را داشت.

در آمریکا، شرکت‌هایی نظیر Blue Origin و Virgin Galactic رقابت خود در آغاز سفر‌های تفریحی فضایی را آغاز کرده اند و اینچنین برداشت می‌شد که که شرکت کاسموکورس روس رقیبی برای آن‌ها باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین