آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۱

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۱

سخنگوی وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا در ایران، امروز ۲۱ فروردین ماه را ۱۹۳ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۲۴۷۷
بازدید : ۴۰۰۹
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
سیما سادات لاری
 
فرادید| براساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۳ نفراعلام شد و تعداد جان باختگان این بیماری در مجموع به ۶۴ هزار و ۲۳۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز شنبه گفت: بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی ۱۹ هزار و ۶۶۶ نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۲۰۵ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۴۹ هزار و ۷۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: تاکنون یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۶۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین چهار هزار و ۳۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۳ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۵۷ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گزارش فرادید؛ لاری گفت: هم اکنون۲۵۷ شهرستان از جمله همه مراکز استان‌ها و کلانشهر‌ها در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان آبی هستند. بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

لاری اضافه کرد: نمودار ابتلا و بستری کرونا با شیب تند صعودی امتداد دارد و همه استان‌ها با افزایش جدی بیماران بستری و سرپایی مواجه هستند. میزان عمل به پروتکل‌های بهداشتی نیز همچنان پایین و نگران کننده و طبق آخرین گزارش‌ها ۵۶ درصد است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: با توجه به رابطه معنادار بین میزان عمل به پروتکل‌های بهداشتی و افزایش بیماری و با توجه به افزایش شیوع ویروس جهش یافته کرونا در همه استان‌ها و سرایت بسیار بالای این ویروس، در صورت پایین ماندن میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهی افزایش روز افزون موارد بستری و مرگ و میر بیماری کووید۱۹ در کشور خواهیم بود.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۸۵ هزار و ۸۹۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۳۵ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است. فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۳ هزار و ۲۶۸ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۹۲۸ هزار و ۷۸۲ نفر رسیده است.

آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۰۸ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۲۲۷ نفر رسیده است. آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۷۴ هزار و ۸۴۰ نفر (۹۲۹ نفر)

۲. برزیل ۳۴۸ هزار و ۹۳۴ نفر (۳ هزار و ۶۴۷ نفر)

۳. مکزیک ۲۰۷ هزار و ۲۰ نفر (۸۷۴ نفر)

۴. هند ۱۶۸ هزار و ۴۶۷ نفر (۷۷۳ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۴۰ نفر (۶۰ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۳ هزار و ۵۷۹ نفر (۷۱۸ نفر)

۷. روسیه ۱۰۲ هزار و ۲۴۷ نفر (۴۰۲ نفر)

۸. فرانسه ۹۸ هزار و ۳۹۵ نفر (۳۰۱ نفر)

۹. آلمان ۷۸ هزار و ۶۸۹ نفر (۲۱۶ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۶ هزار و ۳۲۸ نفر (۱۴۹ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین