قتل مرد جوان به خاطر اختلافات ملکی

قتل مرد جوان به خاطر اختلافات ملکی

در این نزاع مسلحانه که با شلیک از انواع سلاح‌های جنگی و شکاری و دوربین دار ادامه یافت، جوانی به نام سعید به قتل رسید و سه نفر دیگر که خون آلود روی زمین افتاده بودند به دلیل شدت جراحات به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافتند.
کد خبر: ۹۲۶۴۶
بازدید : ۹۶۰۹
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵

عاملین قتل

مردی که به همراه سه فرزندش جنایت مسلحانه وحشتناکی را با سلاح دوربین دار به شیوه سریال ماتادور، در مشهد رقم زدند، در حالی با صدور دستورات ویژه قضایی تحت پیگرد قانونی قرار دارند که دوشنبه گذشته یکی از متهمان این پرونده قطور به دام افتاد.

ماجرای این جنایت مسلحانه پانزدهم اسفند سال گذشته هنگامی رخ داد که چندین نفر به دلیل اختلافات ملکی در اطراف روستای خرق مشهد با یکدیگر درگیر شدند.

در این نزاع مسلحانه که با شلیک از انواع سلاح‌های جنگی و شکاری و دوربین دار ادامه یافت، جوانی به نام سعید به قتل رسید و سه نفر دیگر که خون آلود روی زمین افتاده بودند به دلیل شدت جراحات به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال یافتند.

همزمان با فرار عاملان این نزاع مسلحانه وحشتناک، مراتب از سوی نیرو‌های انتظامی به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش شد و بدین ترتیب دقایقی بعد قاضی دکتر حسن‌زرقانی به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی و عوامل بررسی صحنه جرم به طرف بیمارستان و محل وقوع جنایت حرکت کرد.
 
تحقیقات میدانی مقام قضایی که تا سپیده دم روز بعد به طول انجامید بیانگر نزاعی مرگبار به خاطر فروش زمین‌های قولنامه‌ای قطعه بندی بود. با توجه به اهمیت ماجرا و با دستورات محرمانه قاضی دکتر زرقانی، تلاش گسترده کارآگاهان با استفاده از تجربیات سرهنگ جواد شفیع‌زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای واکاوی این نزاع مرگبار آغاز شد.
 
بررسی‌های غیرمحسوس پلیس بیانگر آن بود که مرد ۶۷ ساله‌ای به نام احمد ایرانی به همراه سه فرزندش (از جمله محمد ومهدی) در این نزاع مسلحانه حضور داشته و به شیوه سریال «ماتادور» طرف‌های مقابل را هدف شلیک‌های مرگبار قرار داده اند.

ادامه بررسی‌های پلیس با توجه به شواهد موجود و اظهارات برخی افراد مطلع حاکی از آن بود که احمد، اسنادی از زمین‌های ده‌ها هکتاری منطقه را در دست دارد و هنگام خرید و فروش قولنامه‌ای زمین‌های مذکور، ادعای حق السهم می‌کند.

در حالی که طبق تحقیقات و سوابق موجود، اهالی منطقه از درگیری و مشاجره با احمد و فرزندانش وحشت داشتند و سعی می‌کردند در برابر خواسته‌های آن‌ها تسلیم شوند، فردی بیش از ۱۵ هکتار از زمین‌های اطراف را خریداری و برای فروش قطعه بندی می‌کند، ولی او هم با اسنادی روبه رو می‌شود که «احمد» به آن‌ها نشان می‌دهد!

در این میان دو نفر دیگر که از زمین‌های مذکور خریده بودند، روز حادثه در حال درختکاری بودند که یکی از فرزندان احمد با آن‌ها وارد مشاجره می‌شود و ادعا می‌کند که شما نباید در این زمین‌ها درخت بکارید وگرنه چنین و چنان می‌شود!

خریداران نیز به «محمود» (فرد فروشنده) زنگ می‌زنند و بدین ترتیب محمود (مرد ۴۱ ساله) به همراه دامادش به محل زمین‌های قطعه بندی شده می‌رود و این گونه مشاجره‌ای بین آن‌ها شروع می‌شود. دقایقی بعد با اشاره «احمد» به فرزندانش درگیری مسلحانه شکل می‌گیرد.

درحالی که نزاع مسلحانه ادامه داشت، یکی از بنگاه داران محلی نیز برای خاتمه دادن به این نزاع وارد ماجرا می‌شود و از «احمد» می‌خواهد تا این حادثه خونین را به پایان برساند، ولی با حضور احمد و فرزندان دیگرش در محل حادثه، این نزاع مرگبار با انواع سلاح‌های جنگی، شکاری و دوربین دار ادامه می‌یابد تا این که جوان ۳۱ ساله‌ای به نام سعید به قتل می‌رسد و عاملان نزاع نیز از محل می‌گریزند.

به گزارش خراسان، با به دست آمدن این اطلاعات، تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای دستگیری متهمان به جنایت وارد مرحله جدیدی شد، اما احمد به همراه فرزندانش به مکان نامعلومی گریخته بود.

او که طبق شواهد موجود همواره مسلح است و بیش از ۱۰ فقره سابقه کیفری دارد، اکنون به همراه ضاربان دیگر تحت تعقیب پلیس قرار گرفته است.

در همین حال با رصد‌های اطلاعاتی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، روز دوشنبه گذشته یکی از متهمان (فرزند احمد) با استفاده از شگرد‌های اطلاعاتی به دام افتاد و با دستور مقام قضایی روانه زندان شد تا زوایای پنهان این جنایت وحشتناک فاش شود.
 
از سوی دیگر نیز به دستور قاضی دکتر حسن زرقانی (قاضی ویژه قتل عمد) تصاویر بدون پوشش احمد و دو تن دیگر از فرزندانش که متهم به جنایت مسلحانه هستند، در روزنامه خراسان درج می‌شود تا چنان چه افرادی از مخفیگاه آنان اطلاع دارند، مراتب را به پلیس ۱۱۰ یا به شماره ۰۹۳۵۷۲۳۱۰۹۴ اطلاع دهند.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها: قتل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین