قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ تا لحظه تنظیم گزارش با ثبت افت ۰.۰۵ درصد به ۱۷۷۶ دلار و ۳۷ سنت رسید.
کد خبر: ۹۲۷۱۷
بازدید : ۳۵۴۷
۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۹
طلای جهانی
 
فرادید| افزایش بهای طلا در روز گذشته متوقف شد. امروز ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ قیمت هر اونس طلای جهانی طی ۲۴ ساعات گذشته با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۷۷۶ دلار و ۳۷ سنت رسید.

کمترین قیمت برای طلا در بازار جهانی ۱۷۷۴ دلار و ۹۳ سنت و بیشترین قیمت برای آن ۱۷۷۷ دلار و ۱۸ سنت ثبت شده است.

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر افت بازده اوراق خزانه و دلار ضعیف‌تر، نزدیک به بالاترین قیمت بیش از یک ماه گذشته قرار گرفت و در مسیر ثبت دومین افزایش هفتگی حرکت کرد.

به گزارش فرادید؛ روز پنجشنبه نیز پس از آنکه دولت آمریکا تحریم‌هایی را علیه روسیه به اجرا گذاشت، سوددهی اوراق قرضه خزانه داری امریکا به پایین‌ترین رقم یک ماه گذشته رسید. کاهش سوددهی اوراق قرضه سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار‌های امنی نظیر بازارطلا می‌شود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که بخشی از رشد طلا، به واسطه ورود سرمایه ارز‌های دیجیتال اتفاق افتاده باشد. علاوه بر این روند نزولی بیت کوین توجه سرمایه‌گذاران را به سمت پناهگاه قدیمی سرمایه یعنی طلا جلب می‌کند و این امر می‌تواند رشد طلا را موجب شده باشد.

بر اساس گزارش رویترز، جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا و سایر مقامات بانکی هفته جاری اعلام کردند پیش بینی‌های اقتصادی روشن‌تر و تورم بالاتر بر سیاست پولی تاثیر نخواهد گذاشت و بانک مرکزی به حمایت از اقتصاد تا زمان پایان یافتن بحران ادامه می‌دهد.

استفن اینس، استراتژیست شرکت خدمات مالی اکسی کورپ در این باره گفت: در بلندمدت فشار‌های تورمی حاصل از اقدامات محرک مالی از قیمت طلا حمایت خواهد کرد.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین