حذف آداپتور برق از جعبه آی‌فون‌های جدید

حذف آداپتور برق از جعبه آی‌فون‌های جدید

شرکت اپل اعلام کرد حذف آداپتور برق اجازه می‌دهد جعبه آی‌فون ۱۲ کوچک‌تر شود و این شرکت این دستگاه‌ها را به شکل کارآمدتری ارسال کند و ظرفیت پالت‌های مخصوص حمل جعبه‌های آی‌فون ۱۲ حدود ۷۰ درصد بیشتر خواهد شد.
کد خبر: ۹۲۷۷۲
بازدید : ۸۶۰۹
۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹

جعبه آی‌فون قدیمی

شرکت اپل اعلام کرد تصمیمش برای توقف عرضه آداپتور برق به همراه محصولاتی نظیر آی‌فون ۱۲ در مصرف ۸۶۱ هزار تن فلزات شامل مس، روی و قلع صرفه‌جویی خواهد کرد.

این شرکت آمریکایی اعلام کرد حذف آداپتور برق اجازه می‌دهد جعبه آی‌فون ۱۲ کوچک‌تر شود و این شرکت این دستگاه‌ها را به شکل کارآمدتری ارسال کند و ظرفیت پالت‌های مخصوص حمل جعبه‌های آی‌فون ۱۲ حدود ۷۰ درصد بیشتر خواهد شد.

این شرکت در گزارش پیشرفت محیط‌زیستی ۲۰۲۱ خود که سال مالی ۲۰۲۰ را تحت پوشش قرار می‌دهد، ادعای مذکور را مطرح کرد. اپل سال گذشته انتشار دی‌اکسیدکربن حاصل از فعالیت‌هایش را به ۶/ ۲۲ میلیون تن در مقایسه با ۱/ ۲۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ کاهش داد. همچنین مصرف انرژی را ۹/ ۱۳ میلیون کیلووات ساعت کاهش داد.

لیزا جکسون، نایب‌رئیس محیط‌زیست، سیاست و ابتکار‌های اجتماعی اپل در مقدمه این گزارش اظهار کرد: به‌عنوان یک شرکت ما با فوریت بیشتری نسبت به گذشته برای ایجاد یک آینده قوی‌تر و سالم‌تر برای سیاره و مردم‌مان اقدام کرده‌ایم. در سال ۲۰۲۰ این به معنای پیشرفت واقعی در مبارزه علیه تغییرات اقلیمی بوده است.
 
اپل به یک شرکت کربن خنثی برای فعالیت‌های جهانی خود تبدیل شده و متعهد است تا سال ۲۰۳۰ کل ردپای خود از زنجیره تامین گرفته تا استفاده از محصولاتی که این شرکت تولید می‌کند را خنثی کند. محصولاتی که اکنون استفاده می‌کنیم مواد بازیافتی بیشتری نسبت به گذشته دارند که شامل استفاده ۴۰ درصد مواد بازیافتی در مک‌بوک ایر با صفحه نمایش رتینا و ۹۹ درصد تنگستن بازیافتی در آی‌فون ۱۲ و سری ششم اپل‌واچ است.

در این گزارش خاطرنشان شده است این کار در لابراتوار بازیافت مواد اپل در تگزاس برای بازیافت موادی مانند عناصر خاکی نادر، فولاد و تنگستن از آی‌فون‌های بازیافتی انجام گرفته است. اپل اعلام کرد یک تن موادی که روبات تجزیه‌کننده دیزی از آی‌فون‌ها جمع‌آوری کرده است، به اندازه ۱۵۰ تن سنگ معدنی استخراج شده، طلا و مس داشته است.
 
این شرکت همچنین اعلام کرد با این اقدامات ۳۹ هزار تن زباله الکترونیکی سال گذشته به گورستان‌های زباله راه پیدا نکرد. تراشه M ۱ اپل برای کارآمدی بیشتر نیرو طراحی شده و این شرکت اعلام کرده استفاده از این پردازنده در مک‌مینی مجموع تاثیر کربن این سیستم را ۳۴ درصد کاهش می‌دهد.
 
در این بین به دلیل سوئیچ به آداپتوری که مصرف نیروی بهینه‌تری دارد، نسل هشتم آی‌پد، ۶۶ درصد انرژی کمتری از آنچه رتبه‌بندی انرژی استار ایجاب می‌کند، نیاز خواهد داشت. حدود ۱۲ سال گذشته اپل میانگین مصرف انرژی در محصولاتش را ۷۰ درصد کاهش داده است.

براساس گزارش انگجت، گزارش اپل همچنین به ابتکار‌هایی اشاره کرده که پیش از این شناخته شده بودند مانند دیتاسنتر‌های اپل که به‌طور کامل از برق تجدیدپذیر استفاده می‌کنند و سرمایه‌گذاری اخیر به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار که این شرکت برای حذف دی‌اکسید‌کربن از جمله از طریق جمع‌آوری کربن انجام داده است.
برچسب ها: اپل آداپتور
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین