قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۵

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۵

امروز ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، قیمت بیت کوین با ۰.۹۵ درصد کاهش به ۵۰,۱۷۸ دلار معادل ۱,۲۳۶,۳۸۳,۸۹۶ تومان رسید.
کد خبر: ۹۳۰۳۴
بازدید : ۳۷۶۳
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۰
 بیت کوین
 
فرادید| بازار ارز‌های دیجیتال قرمز پوش شده است. قیمت بیت کوین امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ با ثبت کاهش ۰.۹۵ درصد به ۵۰۱۷۸ دلار معادل ۱,۲۳۶,۳۸۳,۸۹۶ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۲۲.۷۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۶۹ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

این رمز ارز محبوب روز جمعه بیش از ۹ درصد ریزش کرد و بدترین رکورد هفتگی خود در دو ماه گذشته را به ثبت رساند. بیت کوین روز جمعه در پایین مرز ۵۰ هزار دلار ایستاد. تجدید نوسان منفی در بیت کوین می‌تواند به نفع طلا باشد که محبوبیت خود را در رقابت با بیت کوین از دست داده است.

به گزارش فرادید؛ این کاهش همچنین باعث از بین رفتن تسلط بیت کوین بر بازار ارز‌های دیجیتال شد. طبق داده‌های منتشر شده توسط پایگاه اینترنتی CoinGecko، نسبت ارزش بیت کوین به کل بازار ارز رمزنگاری شده به زیر ۵۰ درصد رسیده است.

عامل سقوط بازار بیت کوین

پس از افزایش نگرانی‌ها پیرامون طرح تازه جو بایدن برای اخذ مالیات بیشتر از سود حاصل از فروش سرمایه، بازار با سقوطی قابل‌توجه همراه شد. تحلیل‌گران معتقدند که این طرح عامل اصلی سقوط بازار بوده است.

به گزارش رویترز، کابینه بایدن قصد دارد با ارائه طرحی، قوانین مالیاتی ایالات متحده را تغییر دهد. از جمله این تغییرات، افزایش تقریباً دوبرابری مالیات بر سود حاصل از فروش سرمایه و رساندن آن به ۳۹.۶ درصد است. این میزان از افرادی اخذ می‌شود که درآمد آن‌ها بیشتر از ۱ میلیون دلار است.

پس از اعلام این خبر، قیمت بیت کوین با کاهشی چشمگیر تا ۴۷،۵۵۵ دلار سقوط کرد. طی حدود دو ماه گذشته، این اولین بار بود که قیمت بیت کوین به پایین ۵۰،۰۰۰ دلار می‌رسد. در آن زمان، بیت کوین با ۴ درصد ریزش، به ۴۹،۶۶۷ دلار رسیده بود.

سقوط بیت کوین ادامه خواهد داشت؟

از نقطه نظر تکنیکال، کف قیمت دیروز در تراز ۴۷۵۰۰ دلار اولین حمایت مهمی است که در صورت ادامه سقوط BTC به کمک آن خواهد آمد. حمایت‌های بعدی نیز در سطوح ۴۷۰۰۰ و ۴۵۹۵۰ واقع شده است. درمقابل، اگر بیت کوین موفق شود قاطعانه تراز ۵۰۰۰۰ دلار را پس بگیرد، خطوط مقاومت بعدی که برای از سرگیری روند صعودی این ارز باید پشت سر گذاشته شوند، ۵۲۰۰۰، ۵۳۵۰۰ و ۵۴۱۲۰ دلار هستند.

اگر معتقد به سناریوی کلی بازار هستید، حجم فروش ایجاد شده، فرصت‌های بیشتری برای سوار شدن به قطار رمزنگاری فراهم کرده است. اگرچه ممکن است با ماهیت ناپایدار بازار رمزارز‌ها مجددا مواجه شویم و شاهد عقب نشینی بازار برای مدتی باشیم.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین