راهب بودایی سر خودش را برید

راهب بودایی سر خودش را برید

در این نامه توضیح داده است قطع کردن سرش راهی برای ستایش بودا است. در این نامه گفته ۵ سال گذشته را صرف برنامه‌ریزی برای این طرح کرده است.
کد خبر: ۹۳۰۴۲
بازدید : ۸۸۷۸
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۲
راهب بودایی
از پیروان این آیین خواسته می‌شود به‌جای قربانی، پول صدقه دهند یا پرندگان محبوس در قفس را آزاد کنند

راهبی بودایی در تایلند ظاهرا سر خود را با گیوتین قطع کرده است به امید این‌که بعد از تناسخ در قالب «موجودی معنوی‌تر» به زندگی برگردد. تاماکورن وانگپریچا، ۶۸ ساله، پنج سال بود روی این طرح کار می‌کرد و گیوتین ساخته دست خود را کنار مجسمه‌ای مذهبی در معبدش بنا کرد.

به گزارش آی‌بی تایمز، بونچرد بونرود، خواهرزاده این راهب، بدن بی‌جانش را ۱۵ آوریل در معبد وات پو هین در استان نانگ بوا لامفو در شمال شرقی این کشور، پیدا کرد.

بونرود گفت دایی‌اش یادداشتی به جا گذاشته و در آن جزئیات برنامه‌اش را شرح داده است. او گفت: «در این نامه توضیح داده است قطع کردن سرش راهی برای ستایش بودا است. در این نامه گفته ۵ سال گذشته را صرف برنامه‌ریزی برای این طرح کرده است. آرزویش بود سر و روحش را به خدا تسلیم کند تا حضرتش به او کمک کند در زندگی بعدی به‌عنوان موجود معنوی والاتری حلول کند.»

از قرار معلوم وانگپریچا از ۱۱ سال گذشته راهب بوده است، ولی به‌تازگی به سایر راهب‌ها گفته بود قصد ترک این کار را دارد. البته او از برنامه‌اش با گیوتین به آنان چیزی نگفته بود. پس از مرگ او در پنجشنبه گذشته، ۱۵ آوریل، بیش از ۳۰۰ تن از پیروانش گرد هم آمدند تا مراسم تشییع این راهب را تدارک ببینند. جنازه او در تابوتی به جنگل برده و در آن‌جا به آتش کشیده شد.

یکی از پیروانش به نام یو گفت او «به هدفش رسید و به روشنگری دست یافت».با وجود این، اداره ملی بوداییان گفت این عمل در مذهب بودایی تشویق نمی‌شود. از پیروان این آیین خواسته می‌شود به‌جای قربانی، پول صدقه دهند یا پرندگان محبوس در قفس را آزاد کنند.
 
منبع: ایندیپندنت
برچسب ها: راهب بودایی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین