خدمات گوگل فوتوز به‌زودی پولی می‌شود

خدمات گوگل فوتوز به‌زودی پولی می‌شود

اما همان‌طور که گوگل در ماه نوامبر نیز اعلام کرد، این قابلیت یعنی ذخیره نامحدود تصاویر در گوگل فوتوز به‌زودی به پایان خواهد رسید.
کد خبر: ۹۳۳۷۳
بازدید : ۱۳۹۶
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴

 گوگل فوتوز

گوگل در سال ۲۰۱۵، سرویس جدیدی را به نام فوتوز (Photos) عرضه کرد؛ قابلیتی که امکان ذخیره تصاویر و ویدئو‌ها را با کیفیت بالا برای کاربران فراهم می‌کرد و به لطف این ویژگی، خیلی‌زود در میان کاربران جا افتاد.

اما همان‌طور که گوگل در ماه نوامبر نیز اعلام کرد، این قابلیت یعنی ذخیره نامحدود تصاویر در گوگل فوتوز به‌زودی به پایان خواهد رسید. طبق گزارش این شرکت، از یکم ژوئن (۱۱ خرداد)، کاربران تنها به ۱۵ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی رایگان دسترسی خواهند داشت و استفاده از فضای بیشتر تنها در صورت پرداخت پول امکان‌پذیر خواهد بود.

 
در واقع، دیگر مهم نیست که شما تصاویر و ویدئو‌های خود را با چه کیفیتی در این سرویس ذخیره می‌کنید، گوگل وان حجم فایل‌هایتان را محاسبه می‌کند و اگر از ۱۵ گیگابایت فراتر برود باید برای ادامه آپلود‌ها و دسترسی به فضای بیشتر، هزینه‌ای را پرداخت کنید.

حال کاربران دو گزینه پیش‌رو خواهند داشت؛ یا باید با همین فضای ۱۵ گیگابایتی کنار بیایند یا هزینه استفاده از فضای بیشتر را روی گوگل وان بپردازند. البته گوگل اعلام کرده که بسیاری از کاربران نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای استفاده از سرویس فوتوز نخواهند داشت.
 
این شرکت گفت که تقریبا ۸۰ درصد از کاربران گوگل فوتوز حداقل در سه سال اول استفاده از این سرویس، نمی‌توانند حداکثر ظرفیت یعنی ۱۵ گیگابایت را پُر کنند. ناگفته نماند فضایی که گوگل فوتوز در اختیار کاربران قرار می‌دهد، سه برابر فضای پنج گیگابایتی آیکلاد اپل است.

طبق آخرین اطلاعات، گوگل فوتوز اکنون بخشی از اکوسیستم ذخیره کلاد گوگل وان محسوب می‌شود و در کنار سرویس‌هایی مانند گوگل درایو و جی‌میل قرار گرفته است. گوگل همچنین یک سرویس VPN رایگان را برای کاربران اندرویدی که فضای دو ترابایتی یا بیشتر را در گوگل وان درخواست کنند، ارائه می‌دهد.
 
درخصوص قیمت خرید فضای ذخیره‌سازی در گوگل وان نیز باید گفت که کاربران می‌توانند با پرداخت دو دلار در ماه، از فضای ۱۰۰ گیگابایتی، سه دلار در ماه از فضای ۲۰۰ گیگابایتی، ۱۰ دلار در ماه از فضای دو ترابایتی و ۱۵۰ دلار در ماه از فضای ۳۰ ترابایتی بهره‌مند شوند.
برچسب ها: گوگل فوتوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین