نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

رخلاف روند نزولی قیمت نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به صبح امروز، به ۲۱ هزار و ۶۰۰ هزار تومان رسید. قیمت یورو هم کاهش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۵ تومان فروخته شد. همچنین یمت سکه طرح جدید با ۲.۹۴ درصد کاهش، با قیمت ۹ میلیون و ۲۹۱ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با کاهش ۴.۴ درصدی به قیمت ۸ میلیون و ۸۹۸ هزارتومان فروخته شد.
کد خبر: ۹۳۴۵۳
بازدید : ۱۹۱۰
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
فرادید| قیمت انس جهانی طلا با افزایش قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۷۷۷ دلار قرار دارد. البته برخلاف با روند افزایشی انس جهانی طلا، بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با کاهش مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از رشد ۰.۲۷ تا ۴.۴ درصدی را تجربه کردند.

به گزارش فرادید؛ بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که قیمت سکه طرح جدید با ۲.۹۴ درصد کاهش، با قیمت ۹ میلیون و ۲۹۱ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با کاهش ۴.۴ درصدی به قیمت ۸ میلیون و ۸۹۸ هزارتومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵ میلیون ۱۵۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۲۲۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت ۱ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان فروخته شد.

قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت‌گذاری، با ۳.۶۸ درصد کاهش به سه میلیون و ۹۲۶ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۳.۶۴ درصدی به ۹۰۶ هزار تومان رسید.
 

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند نزولی قیمت نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به صبح امروز، به ۲۱ هزار و ۶۰۰ هزار تومان رسید. قیمت یورو هم کاهش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۵ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز ظهر روز گذشته به قیمت ۲۶ هزار و ۹۸۵ تومان به فروش می‌رفت.

همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۱ هزار ۵۰۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۲۵ هزار و ۷۵۵ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۲۶ هزار تومان و نرخ خرید ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌کنند.

در صرافی نیز ملی قیمت دلار و یورو با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۰ هزار و ۹۴۷ تومان و ۲۰ هزار و ۵۳۲ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت نه چندان زیاد نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان فروش و با نرخ ۲۴ هزار و ۷۹۹ تومان خریداری شد.
 

قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟

لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با کاهش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به پنج هزار و ۸۸۰ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۲ هزار و ۵۸۵ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به پنج هزار و ۸۶۰  تومان و ۲ هزار و ۵۶۵ تومان رسیده است.

قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۲۹ هزار  و ۷۰۰ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه