تست پتوی ویژه اطفا حریق خودرو در نروژ

تست پتوی ویژه اطفا حریق خودرو در نروژ

یک کمپانی نروژی به نام Bridgehill محصولی بسیار کاربردی را معرفی کرده که در واقع یک پتوی مخصوص اطفا حریق خودرو است.
کد خبر: ۹۳۵۷۹
بازدید : ۱۴۶۴
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
 پتوی ویژه اطفا حریق خودرو در نروژ
 

کنترل آتش سوزی خودرو و پایان دادن به آن با توجه به وجود باک حاوی بنزین و بسیاری از مواد اشتعال زای دیگر جز خطرناک‌ترین عملیات‌های اطفا حریق محسوب می‌شود.

بویژه آنکه خودروی مشتعل در نزدیکی خودرو‌های دیگر قرار داشته باشد، زیرا این حالت به مفهوم احتمال شکل گیری انفجار‌هایی زنجیره‌ای خواهد بود.

در راستای ارائه راه حلی برای این مشکل، یک کمپانی نروژی به نام Bridgehill محصولی بسیار کاربردی را معرفی کرده که در واقع یک پتوی مخصوص اطفا حریق خودرو است.

این راهکار زمانی ارزش خود را نمایان می‌سازد که به گزارش یکی از مراکز آتش نشانی آمریکا دقت کنیم که براساس آن چندی پیش برای پایان دادن به آتش سوزی یک دستگاه خودروی تسلا برابر با ۳۲ هزار گالن آب مصرف شد! اگر به این میزان آب و انرژی مورد نیاز برای کنترل آتش سوزی را اضافه کنیم آنگاه ارزش‌های پتوی مخصوص کمپانی نروژی کاملا ارزش‌های خود را آشکار می‌سازد.
 


البته باید به یک نکته بسیار مهم نیز اشاره کنیم: هنگام آتش سوزی خودرو مواد سمی مختلفی در محیط اطراف پخش می‌شود که استفاده از پتو این مساله مهم را نیز به میزان چشمگیری حل می‌کند.

در رابطه با خودرو‌های الکتریکی نیز فایده و اثر این پتو کنترل آتش تا زمان حضور در محل نیرو‌های آتش نشان تعریف شده است. زیرا همانطور که می‌دانید باتری لیتیومی مورد استفاده در خودرو‌های الکتریکی بدون حضور اکسیژن نیز به سوختن ادامه می‌دهد.

پتوی Bridgehill در ابعاد ۶ در ۸ متر تولید می‌شود که می‌تواند اکثر خودرو‌ها را پوشش دهد. وزن این پتو ۲۸ کیلوگرم است. سازنده توصیه می‌کند این پتو به مدت ۲۰ دقیقه روی خودروی آتش گرفته باقی بماند تا آتش سوزی بطور کامل کنترل شود.

این محصول یک نمونه PRO نیز دارد که برای آتش سوزی‌های بزرگ زمانی که خودرو‌ها کنار یکدیگر پارک هستند، استفاده دارد، زیرا ۳۰ خودرو را می‌توان با آن پوشاند.
 
 
 
برچسب ها: خودرو اطفا حریق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه