آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

وزارت بهداشت، آمارِ فوتی‌های کرونا، امروز ۱۹ اردیبهشت ماه را ۳۸۶ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۳۵۸۶
بازدید : ۸۴۲
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۹ اردیبهشت ماه ۳۸۶ نفر اعلام شد و مجموع جانباختگان این بیماری به ۷۴ هزار و ۹۱۰ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۱۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۶۵۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۱۰۹ هزار و ۷۰۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

پنج هزار و ۵۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۶ میلیون و ۶۹ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون یک میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۴۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۷۶ هزار و ۶۶۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۱۱ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۸۳ هزار و ۱۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۵۸ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۶۲۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۳ هزار و ۲۲ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۸۳۵ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۳۵ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۴۸۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۹۵ هزار و ۵۸۸ نفر (۶۴۸ نفر)

۲. برزیل ۴۲۱ هزار و ۴۸۴ نفر (۲ هزار و ۹۱ نفر)

۳. هند ۲۴۲ هزار و ۳۹۸ نفر (۴ هزار و ۱۳۳ نفر)

۴. مکزیک ۲۱۸ هزار و ۶۵۷ نفر (۴۸۴ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۶۰۳ نفر (۵ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۲ هزار و ۶۹۴ نفر (۲۲۴ نفر)

۷. روسیه ۱۱۲ هزار و ۹۹۲ نفر (۳۷۰ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۶ هزار و ۲۷۷ نفر (۱۷۶ نفر)

۹. آلمان ۸۵ هزار و ۲۵۲ نفر (۱۹۶ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۸ هزار و ۷۹۲ نفر (فاقد آمار اعلامی جدید)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین