قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۳

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۳

امروز ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار تا لحظه تنظیم گزارش با ثبت کاهش یک درصدی به ۱۸۱۹ دلار رسید.
کد خبر: ۹۳۷۳۵
بازدید : ۱۲۶۰
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۵

طلا

فرادید| نوسان قیمت طلا در کانال ۱۸۰۰ همچنان ادامه دارد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، در بازار با یک درصد کاهش به ۱۸۱۹ دلار رسید.

این درحالی است که کمترین قیمت طلا ۱۸۱۳ دلار و ۴۳ سنت و بیشترین قیمت آن ۱۸۴۳ دلار و ۴۴ سنت ثبت شده است.

به گزارش فرادید؛ قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بازده بالاتر اوراق خزانه و بهبود ملایم ارزش دلار، کاهش پیدا کرد.

مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «ارزش دلار اندکی تقویت شده است... اگر نرخ تورم بیش از حد انتظار افزایش یابد، می‌تواند سبب تشویق بانک‌های مرکزی به انقباضی‌تر کردن سیاست‌های پولی در ماه‌های آتی شود.»

نگرانی‌ها نسبت به تسریع احتمالی رشد تورم باعث شده بود دلار در معاملات روز گذشته به پایینترین حد در بیش از دو ماه گذشته نزول کند و بازار‌های سهام آسیایی اوایل روز چهارشنبه در پایینترین رکورد یک ماه قرار گرفتند.

آمار‌های قیمت مصرف کننده آمریکا قرار است امروز منتشر شود و فعالان بازار منتظرند تا با تحلیل این آمار‌ها میزان فشار‌های تورمی را بسنجند.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین حد در بیش از یک هفته اخیر رسید و هزینه نگهدرای طلا را افزایش داد. بعضی از سرمایه گذاران طلا را پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالاتر می‌دانند، اما بازده بالاتر اوراق خزانه امسال به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند لطمه زده است.

 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه