آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

به گزارش وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۸ اردیبهشت ماه در ایران ۳۱۰ نفر ثبت شد.
کد خبر: ۹۳۹۰۶
بازدید : ۱۶۳۹
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
بیمار کرونایی
 
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در ایران ۳۱۰ نفر اعلام شد و تعداد جانباختگان این بیمار در مجموع به ۷۷ هزار و ۵۳۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۱۰۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۱۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

پنج هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۸ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۳۹۳ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون دو میلیون و ۱۶۳ هزار و ۶۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴۰۷ هزار و ۵۱۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۱۶۰ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۳۵ هزار و ۳۷۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۶۴ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۳۴۵ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۷۳۳ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۴۵۷ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۴۳ میلیون و ۴ هزار و ۲۴۸ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۰۰ هزار و ۵۳۳ نفر (۳۶۹ نفر)

۲. برزیل ۴۳۶ هزار و ۸۶۲ نفر (هزار و ۳۹ نفر)

۳. هند ۲۷۸ هزار و ۷۵۱ نفر (۴ هزار و ۳۴۰ نفر)

۴. مکزیک ۲۲۰ هزار و ۴۳۳ نفر (۵۳ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۶۸۴ نفر (۵ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۴ هزار و ۲۹۶ نفر (۱۴۰ نفر)

۷. روسیه ۱۱۶ هزار و ۲۱۱ نفر (۳۴۰ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۷ هزار و ۸۱۲ نفر (۱۹۶ نفر)

۹. آلمان ۸۶ هزار و ۸۷۰ نفر (۱۳۹نفر)
 
۱۰. کلمبیا ۸۱ هزار و ۸۰۹ نفر (۵۰۹ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین