تصاویر/ نقاشی‌هایی از جهان برای فلسطین

تصاویر/ نقاشی‌هایی از جهان برای فلسطین

این روز‌ها جمله عربی «لن نرحل» به معنی (هرگز نخواهیم رفت) را فلسطینی‌های ساکن محله محاصره شده شیخ جراح روی دیوار‌های کوچه و خیابان‌هایشان زیاد می‌نویسند.
کد خبر: ۹۳۹۴۶
بازدید : ۲۳۵۳
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵

هنرمندان برای فلسطین نقاشی‌هایی می‌کشند که اگر چه کودکان را از بمب‌ها نجات نداده و برای مردم فلسطین خانه‌های جدیدی به ارمغان نخواهد آورد، اما نوعی تسلی خاطر برای دل داغدار آن‌ها و سبب افزایش آگاهی عمومی از شرایط دشوارشان خواهد شد.

الجزیره در ادامه درباره نقاشی‌هایی از سراسر جهان با موضوع فلسطین نوشت: این روز‌ها جمله عربی «لن نرحل» به معنی (هرگز نخواهیم رفت) را فلسطینی‌های ساکن محله محاصره شده شیخ جراح روی دیوار‌های کوچه و خیابان‌هایشان زیاد می‌نویسند. اکنون هنرمندان زیادی با الهام از این جمله آثار هنری خود را خلق می‌کنند.

 
دیوارنوشته
دیوار نوشته‌ای در فلسطین
 
نقاشی حنین نزال
حنین نزال هنرمند فلسطینی است که تا کنون ۱۰ اثر را با موضوع فلسطین و محله شیخ جراح خلق کرده و مانند بسیاری دیگر از هنرمندان از جمله «لن نرحل» در آثارش استفاده کرده است.

نقاشی‌ نور فلیحان
نور فلیحان هنرمند لبنانی نقاشی را با رنگ‌های پرچم فلسطین ترسیم کرده که تصویری از بیت المقدس هم در پشت نقاشی دیده می‌شود.

نقاشی‌حسین و هادی علاءالدوله
دو هنرمند اردنی به نام‌های حسین و هادی علاء الدین تصویر ساده‌ای را برای فلسطین کشیده و جمله (شیخ جراح را نجات دهید) را به زبان انگلیسی در آن نوشته‌اند.

نقاشی‌ شیرین العدید
شیرین العدید، طراح و نقاش آمریکایی با اصالت فلسطینی نیز چندین نقاشی با موضوع فلسطین خلق کرده و احساسش به وطنش را در این آثار منتقل کرده است.
این هنرمند فلسطینی ساکن آمریکا، همچنین در نوشتن نامه به کنگره آمریکا برای توقف حمایت نظامی از اسرایسل و دفاع از حقوق فلسطینیان مشارکت داشته است.
 
نقاشی‌سلیمان
سلیمان، هنرمند و نقاش مصری نیز با ترسیم چند اثر، با مردم فلسطین اشغالی همدردی کرده است. او با استفاده از اسلوب ویژه خود در نقاشی و به کارگیری تکنیک‌های نقاشی دیجیتال و استفاده از رنگ‌های تیره آثارش را خلق کرده است.
برچسب ها: فلسطین نقاشی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه