قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۳

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۳

قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۳ خرداد ماه ۱۴۰۰ با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۸۸۵ دلار و ۸۹ سنت رسید.
کد خبر: ۹۴۰۵۳
بازدید : ۹۷۹
۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
طلا
 
فرادید| بهای طلا در بازار جهانی افزایشی شد. امروز ۳ خردادماه ۱۴۰۰ قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت افزایش ۰.۲۵ درص به ۱۸۸۵ دلار و ۸۹ سنت رسید.

این درحالی است که کمترین قیمت طلا ۱۸۸۰ دلار و ۴۲ سنت و بیشتر قیمت برای آن ۱۸۸۶ دلار و ۹۹ سنت ثبت شده است.

به گزارش فرادید؛ طلا در هفته پیش با تحولات اساسی روبرو شد و در نتیجه ریزش بازار رمزارزها، روند صعودی اونس طلا هموارتر شد و جذابیت این فلز زرد برای بسیاری از سرمایه گذاران بیشتر شد.

به گفته تحلیلگران، این هفته نقطه عطف برای طلا بود، زیرا قیمت‌ها به سمت ۱۹۰۰ دلار در هر اونس صعود کردند در حالی که بقیه بازار‌ها معاملات بی نظمی را تجربه کردند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: به دلیل ریسک‌های موجود، طلا از موقعیت خود به عنوان دارایی امن سود خواهد بود. سایر بانک‌های مرکزی زودتر از بانک مرکزی آمریکا برای تحکیم سیاست پولی دست به کار خواهند شد. این امر به معنای دلار ضعیفتر خواهد بود.

ادوارد مویا پیش بینی کرد دورنمای طلا در کوتاه مدت و میان مدت مثبت است. هفته جاری شاهد تلاش‌های بیشتری برای صعود به ۱۹۰۰ دلار خواهیم بود. اگر این قیمت بزودی شکسته شود، تعجب آور نخواهد بود.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز گفت: پس از یک آوریل و مه آرام، طلا در آستانه معامله در قیمت بالاتری قرار دارد. در آینده نه چندان دور اونس طلا به بالای سطح ۱۹۰۰ دلار صعود خواهد کرد و ما مشاهده خواهیم کرد بانک مرکزی آمریکا در زمینه انقباض سیاست پولی تا چه حد جدی خواهد بود. با این حال چنین انتظاری نمی‌رود.
 
انتظارات تورمی بالاتر خواهد رفت، زیرا بانک مرکزی آمریکا کاملا از تورم راضی بوده و اجازه می‌دهد تورم به بالای نرخ هدف گذاری شده صعود کند.

کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس هم اظهار کرد: اونس طلا قطعا در یک روند صعودی قرار دارد. اما این فلز ارزشمند باید مطمئن شود که حمایت در سطح ۱۸۴۶ دلار را حفظ خواهد کرد.

وی نسبت به طلا نظر خنثی داشت و احتمال عقب نشینی این فلز گرانبها را پیش بینی کرد و گفت: طلا باید حمایت در سطح ۱۸۴۶ دلار را حفظ کند. در غیر این صورت سطح حمایتی بعدی در ۱۸۰۸ دلار قرار خواهد دارد.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین