طالبی‌های ۲۰ هزار یورویی در ژاپن

طالبی‌های ۲۰ هزار یورویی در ژاپن

در ژاپن دو طالبی از گونه محبوب یوباری به قیمت ۷/ ۲ میلیون ین (حدود ۲۰ هزار یورو) فروخته شدند. خریدار یک شرکت تولیدکننده غذای کودک است.
کد خبر: ۹۴۱۱۲
بازدید : ۶۸۹
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰

طالبی‌های ۲۰ هزار یورویی

در هیچ کشور دیگری در دنیا توجه رسانه‌ای به میوه به اندازه ژاپن بالا نیست. در مراسمی سالانه نوبر نوعی طالبی به قیمتی گزاف به فروش می‌رسد. این معامله با وجود این برای خریداران سرشار از سود است.

در ژاپن دو طالبی از گونه محبوب "یوباری" به قیمت ۷/ ۲ میلیون ین (حدود ۲۰ هزار یورو) فروخته شدند. خریدار یک شرکت تولیدکننده غذای کودک است.

طالبی‌های یوباری به سختی در زمستان سرد جزیره هوکایدو در شمال ژاپن پرورش داده می‌شوند. نخستین محصولات هر سال در مراسمی به مزایده گذاشته می‌شوند. از ماه مارس تا اوت فصل عرضه این نوع طالبی است.

۲۰ هزار یورویی که امسال برای طالبی‌ها پرداخت شده، ۲۲ برابر قیمت پارسال است. قیمت دو طالبی نوبر در مزایده سال گذشته به دلیل محدودیت‌های کرونایی "فقط" به ۱۲۰ هزار ین رسید. طالبی‌های یوباری در بازار هم به نسبت میوه‌های گرانی هستند.

مراسم سالانه مزایده طالبی‌های یوباری بهترین تبلیغ رسانه‌ای برای خریداران است و هزینه بالای خرید میوه‌ها را جبران می‌کند. توجه رسانه‌ای به میوه در هیچ کشور دیگری در دنیا تا این حد بالا نیست. ژاپن در مورد ماهی تن هم از همین "شگرد" استفاده می‌کند.

تولیدکننده غذای کودک طالبی‌های ۲۰ هزار یورویی را به خانواده‌هایی که فرزند خردسال دارند، اهدا خواهد کرد. این خانواده‌ها پیش از این در یک قرعه‌کشی اینترنتی که به همین منظور ترتیب داده شده بود، برنده شده‌اند.
 
منبع: دویچه وله
برچسب ها: طالبی ژاپن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین