قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۸

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۸

قیمت بیت کوین، امروز ۸ خردادماه با ثبت کاهش ۴.۲۴ درصد به ۳۶,۳۱۶ دلار معادل ۸۸۷,۳۱۲,۵۴۷ تومان رسید.
کد خبر: ۹۴۲۲۳
بازدید : ۹۰۶
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۶
بیت کوین
 
فرادید| افت قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد. امروز ۸ خردادماه ۱۴۰۰، قیمت بیت کوین با ۴.۲۴ درصد کاهش به ۳۶,۳۱۶ دلار معادل ۸۸۷,۳۱۲,۵۴۷ تومان رسید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۸۰.۱۴ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۱.۵۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۵۵.۸ میلیارد دلار است.

قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۴.۱۷% کاهش یافته است. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۴۳.۹۸ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۷۲ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ قیمت بیت کوین در روز جمعه با یک ضربه دیگر مواجه شد. ارز‌های رمزپایه دیگری از جمله اتر و داج نیز شاهد افت ارزش خود بودند.

احتمال تشدید مجازات استخراج کنندگان ارز‌های دیجیتالی در چین مجددا باعث ریزش بازار ارز‌های دیجیتالی شد.
طبق گفته برخی منابع خبری چینی، دولت می‌خواهد پس از ممنوع اعلام کردن استخراج ارز‌های دیجیتالی، متخلفان را با مجازات‌های سنگینی جریمه کند.

البته داده‌ها حاکی از آن است که استخراج کنندگان بیتکوین کماکان تمایل کمی برای فروش بیت کوین‌های در اختیار خود دارند.
 
روزنامه نگار چینی کالین وو (Colin Wu)، افت قیمت اخیر بیت کوین را به انقضا قرارداد‌های آپشن نسبت نمی‌دهد وی دو دلیل احتمالی برای افت یک شبه ۱۲ درصدی قیمت بیت کوین بیان می‌کند.

وو دو کاتالیزور احتمالی را بیان کرد که به خرس‌ها کمک کرد تا بیت کوین را تا حدود ۳۵۰۰۰ دلار کاهش دهند. به گفته وی اولین دلیل، درخواست سازمان امور مالیاتی استرالیا از شهروندان جهت گزارش سود‌های خود از معاملات ارز‌های دیجیتال است. به گفته رسانه‌های محلی، تیم لوه (Tim Loh)، دستیار کمیسیونر اداره مالیات استرالیا (ATO) هشدار داد که پرونده هزاران نفر از شهروندان باید تحت بررسی قرار گیرد وی گفت:

مردم فکر می‌کنند ارز‌های دیجیتال ارز هستند، نه یک دارایی. همچنین از ۳۰۰۰۰۰ مودیانی که درخواست اظهارنامه مالیاتی داده اند، خواسته شده که سود و زیان ارز‌های دیجیتال خود را به ناظران گزارش دهند. همچنین لازم به ذکر است که، در استرالیا، عملیات (ترید، استیکینگ، یلد فارمینگ و غیره) مشمول مالیات بر سود سرمایه (CGT) است و باید گزارش شود.

دلیل دوم آنکه شایعه شده است مقامات چینی از جمعه شب اجرای سیاست‌های ضد ماینر‌های بیت کوین را آغاز می‌کنند که در ابتدای بحث جزئیات آن گفته شد.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین