روس‌ها رولز-رویس فانتوم را کپی کردند

روس‌ها رولز-رویس فانتوم را کپی کردند

آروس سنات در طراحی بدنه یک کپی کامل از رولز-رویس فانتوم است که از سال ۲۰۱۸ در یلابوگا روی خط تولید قرار دارد و ۱۲۰ دستگاه از آن ارائه شده است.
کد خبر: ۹۴۴۷۹
بازدید : ۵۶۸
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷

آروس سنات نام یک خودروی لوکس است که توسط موسسه تخقیقات اتومبیل NAMI توسعه یافته است. سابقه NAMI به سال ۱۹۱۸ میلادی باز می‌گردد و ابتدا در زمینه توسعه پلتفرم‌های تراکتور فعالیت داشته و طی زمان تبدیل به یکی از مراکز مهم تحقیقات صنعت خودرو در روسیه شده است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید؛ آروس سنات در طراحی بدنه یک کپی کامل از رولز-رویس فانتوم است که از سال ۲۰۱۸ در یلابوگا روی خط تولید قرار دارد و ۱۲۰ دستگاه از آن ارائه شده است.

سنات در کلاس سدان فول سایز لوکس قرار دارد و از منظر ابعاد در نسخه استاندارد برابر با ۵۶۳۰ میلیمتر در طول، ۲۰۲۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۹۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محور‌های آن نیز برابر با ۳۳۰۰ میلیمتر است.

وزن خالص نسخه استاندارد ۲۷۰۰ کیلوگرم است. در نسخه لیموزین طول خودرو به ۶۶۲۰ میلیمتر افزایش می‌یابد و در نمونه ضد گلوله مخصوص جابجایی مقامات عالی رتبه دولتی روسیه وزن خودرو به دلیل استفاده از پنل‌های مقاوم به ۶۲۰۰ کیلوگرم افزایش یافته است.

رینگ‌ها در حالت استاندارد ۲۰ اینچی هستند.

در قسمت پیشرانه این خودرو مهندسی پورشه و بوش مورد توجه قرار گرفته تا تپنده ۴.۴ لیتری ۸ سیلندر توربودوقلو در هماهنگی با موتور الکتریکی ۶۲ اسب بخاری عملکرد مناسبی را به نمایش بگذارد. این مجموعه هیبریدی با جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک هماهنگ می‌شود.

میزان خروجی پیشرانه ۵۹۸ اسب بخار و گشتاور آن ۸۸۰ نیوتن متر است. شتاب صفر تا صد ۶ ثانیه‌ای و بیشینه سرعت ۲۵۰ کیلومتر برساعت از دیگر ویژگی‌های فنی آن محسوب می‌شود.

در طراحی کابین تلاش شده یک محیط لوکس در سطح رولز-رویس و بنتلی شکل بگیرد. استفاده از چرم و چوب طبیعی، صندلی‌های تشریفاتی مجهز به ماساژور و تنظیم برقی، امکانات پذیرایی، نمایشگر اختصاصی برای هر سرنشین و ... در فضای داخل کابین جلب نظر می‌کند.

در بخش ایمنی نیز این خودرو مجهز به مجموعه‌ای کامل از سنسور‌های هشدار و پیشگیری از تصادف، کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری، رانندگی خودران سطح ۳ و ... است. برچسب قیمت نسخه معمولی آروس سنات عدد ۱۶۰ هزار دلار را نشان می‌دهد. نسخه لیموزین تقریبا ۲ برابر این مبلغ تمام می‌شود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه