قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

قیمت بیت کوین، امروز ۲۵ خردادماه با ثبت افزایش ۲.۲۵ درصد به ۴۰,۰۰۹ دلار معادل ۹۵۳,۴۰۶,۴۶۵ تومان رسید.
کد خبر: ۹۴۸۴۸
بازدید : ۳۹۹۶
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲
 بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین بالاخره وارد کانال ۴۰ هزار دلار شد. امروز ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ قیمت بیت کوین با ۲.۲۵ درصد افزایش به ۴۰,۰۰۹ دلار معادل ۹۵۳,۴۰۶,۴۶۵ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۸.۳۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۷۴ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ بیت کوین یکبار دیگر سطح مقاومت اصلی ۴۰۰۰۰ دلار را در صرافی بیت استمپ لمس کرد. در ادامه با بالاترین سطح روزانه ۴۰، ۵۰۰ دلار روبرو شد که بالاترین سطح از ۲۶ می (۵ خرداد) است.

از عوامل رشد بیت کوین میتوان انتشار توئیت ایلان ماسک مدیر عامل تسلا مبنی بر از سر گیری پذیرش بیت کوین و اعلام تامین استقراض ۵۰۰ میلیون دلاری مایکرو استراتژی برای خرید بیت کوین و رای گیری السالوادور برای تصویب پذیرش آن دانست.

رمزارز‌ها روز به روز در حال محکم‌تر کردن جای پای خود در بازار‌های مالی هستند: پس از ممنوعیت موقت مبادلات دلاری در کوبا، فعالان ارزی این کشور از دولت خواسته اند تا بیتکوین را جانشین دلار در معاملات ارزی کند. منابع خبری از احتمال پذیرش رسمی بیت کوین در نیجریه و تانزانیا خبر می‌دهند که در صورت تحقق، آن‌ها را به مقاصد رسمی بعدی بعد از السالوادور تبدیل خواهد کرد.

ایلان ماسک که پیشتر با اعلام خبر توقف پذیرش بیتکوین توسط تسلا به دلیل نگرانی‌های محیط زیستی باعث آغاز ریزش بزرگ و گسترده بازار ارز‌های دیجیتالی شد، این بار در توییتی مجددا از بیتکوین حمایت کرده است!
 
وی با اشاره به اینکه تسلا تنها ۱۰ درصد بیتکوین در اختیار خود را با هدف اثبات نقدشوندگی این رمزارز به فروش رسانده، از پذیرش مجدد استفاده از بیتکوین در تراکنش‌های تسلا در صورت استفاده از انرژی‌های پاک برای استخراج آن خبر داده است.

با این وجود بیت کوین برای پایان دادن به روند نزولی باید قاطعانه سطح مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری را بشکند. در صورت افت قیمت، احتمال تثبیت آن در اطراف ۳۸۰۰۰ وجود دارد، حمایت بعدی در سطح ۳۷۵۰۰ قرار گرفته است.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه