جشن ازدواج با حضور فرزند دلبند شما
رسم جدیدی که مُد شده است

جشن ازدواج با حضور فرزند دلبند شما

این جشن البته جشن عروسی نیست و در واقع به نوعی جشن سالگرد عروسی است، اما این که کودک شما در آن حضور دارد خودش برای خیلی‌ها جاذبه زیادی ایجاد می‌کند.
کد خبر: ۹۴۸۷۶
بازدید : ۳۸۲۴
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
جشن ازدواج
 
مریم طالشی| شاید شما هم بدتان نیاید فرزندتان در مراسم عروسی‌تان حضور داشته باشد البته این به آن معنا نیست که قبل از گرفتن مراسم عروسی فرزند شما متولد شده باشد بلکه یک رسم جدید است که این روز‌ها دارد مد می‌شود؛ گرفتن جشن عروسی همراه با کودک.

این جشن البته جشن عروسی نیست و در واقع به نوعی جشن سالگرد عروسی است، اما این که کودک شما در آن حضور دارد خودش برای خیلی‌ها جاذبه زیادی ایجاد می‌کند.

آگهی‌هایی که در این رابطه در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر به چشم می‌خورند به‌شما می‌گویند می‌توانید جشن سالگرد ازدواجتان را رؤیایی برگزار کنید، دقیقاً همان‌طور که همیشه آرزویش را داشته‌اید. این جشن‌ها دست‌کمی از جشن‌های باشکوه عروسی ندارند در واقع دقیقاً مثل همان‌ها هستند، حتی با شکوه‌تر.

در یکی از آگهی‌هایی که در این باره در اینستاگرام به چشم می‌خورد نوشته شده کودک دلبند شما می‌تواند عروسی پدر و مادرش را ببیند و با آن‌ها عکس یادگاری داشته باشد. اینکه اصلاً کودک چرا باید در عروسی پدر و مادرش حضور داشته باشد یک بحث دیگر است، اما اینکه در شرایط کرونایی و با این هزینه‌های سرسام‌آور کسی بخواهد جشن عروسی باشکوهی برای خودش برگزار کند هم از آن حرف‌هاست.

ده، دوازده سال از زمان ازدواجشان می‌گذرد یک پسر ۸ ساله دارند که خیلی هم شیرین زبان است. زندگی‌اش را دوست دارد و کمبودی حس نمی‌کند. بعداز دیدن یکی از همین آگهی‌ها به فکر افتاد یک مراسم سالگرد ازدواج باشکوه برگزار کند.
 
«راستش را بخواهید موقعی که ما ازدواج کردیم وضع مالی خیلی خوبی نداشتیم البته نه اینکه الان هم وضع خیلی خوبی داشته باشیم، ولی از آن موقع بهتر است به‌خاطر همین زمان عروسی‌ام همه چیز را خیلی ساده برگزار کردم و الان که مراسم عروسی دوستان وآشنایان را می‌بینم فکر می‌کنم کاش من هم عروسی بهتری داشتم.
 
خیلی دلم می‌خواهد عروسی باشکوه‌تری داشته باشم این همیشه در ذهنم بود. حتی لباس‌های عروس جدید را که می‌دیدم دلم می‌خواست که من همچنین لباسی پوشیده باشم، اما فکر می‌کردم این جشن فقط یک بار است و دیگر از ما گذشته.
 
تا اینکه یکی از این آگهی‌ها نظر من را به‌خودش جلب کرد. یک عکس از مراسم عروسی بود که عروس و داماد دقیقاً مثل همان چیزی که من دوست داشتم لباس پوشیده بودند و در باغ باشکوهی حضور داشتند. در عکس کودکی دیده می‌شد که در توضیح عکس نوشته شده بود کودکی که در مراسم ازدواج پدر و مادرش حضور دارد.
 
کنجکاو شده با خواندن متن کامل آگهی متوجه شدم این مراسم سالگرد ازدواج است که به این شکل برگزار شده است. با خودم گفتم فکر بسیار خوبی است و چرا من این کار را نکنم. با همسرم مطرح کردم و او هم بدش نیامد. دوست داریم بعد از مدت‌ها اقوام را دور هم جمع کنیم.»

او پاسخ دقیقی در برابر این سؤال که مگر الان کرونا نیست، ندارد و به نظرش کرونا خیلی کم شده و خیلی‌ها هم که واکسن زده‌اند: «ما یک سالن رزرو کرده‌ایم تا مراسم را برگزار کنیم. برای اقوام و آشنایان هم خیلی جالب بود آن‌ها فکر نمی‌کردند ما چنین کاری کنیم حتی وقتی گفتم قرار است لباس عروسی بپوشم و آرایش عروسی کنم خیلی بیشتر تعجب کردند، اما آدم به هرحال یک بار زندگی می‌کند.»

عروس دیگری که با او صحبت می‌کنم بچه ندارد، اما حدود ۸ سال از ازدواجش گذشته و دلش می‌خواهد به شکل جدید و به شیوه مدرن عروسی دیگری برگزار کند.
 
او می‌گوید: «من آن موقع خیلی هول هولکی همه چیز را انتخاب کردم، چون وقت نداشتم و باید برای سفری آماده می‌شدیم الان فکر می‌کنم وقت زیادی دارم و می‌توانم تمام این کار‌ها را با فراغ بال انجام دهم و همان چیز‌هایی را که دوست دارم عملی کنم.
 
دلم می‌خواهد یک دسته گل عروس کوچک با گل‌های ریز داشته باشم که الان خیلی مد است، ولی خوب آن موقع سلیقه من جور دیگری بود و به هرحال چند سال هم گذشته و چیز‌های دیگری مد شده است. الان دوست دارم خیلی چیز‌ها را که آن موقع انجام ندادم انجام بدهم و این برایم خیلی خوشایند است ما قصد داریم در یک باغ سالگرد عروسی برگزار کنیم و قرار است که به کسی چیزی نگوییم.
 
وقتی همه ببینند با لباس عروس و داماد در مراسم ظاهر می‌شویم حتماً ذوق زده می‌شوند. هزینه مراسم زیاد شد، ولی وضع مالی ما هم خوب است و مشکلی برایمان نیست.»

این زن جوان ادامه می‌دهد: «همه می‌گویند آدم فقط یکبار عروسی می‌کند، اما به این شکل آدم می‌تواند یک بار دیگر هم عروسی کند و چه اشکالی دارد. وقتی که آن خانم مجری تلویزیون در امریکا با چهار تا بچه یک مراسم عروسی دوباره برگزار می‌کند و بچه هایشان حضور دارند و مراسمشان هم آنقدر باشکوه است چرا بقیه این کار را نکنند؟!»

اصلاً شاید ایده برگزاری مراسم سالگرد ازدواج به‌شکل عروسی و با همان تشریفات از همانجا به ذهن خیلی‌ها افتاده، از همان وقتی که خانم ایرانی بلاگر اینستاگرام مراسم عروسی، آن هم باوجود چهار بچه برگزار کرد و همه فکر کردند که چقدر کار جالب و قشنگی است و می‌توانند این کار را بکنند. البته که شرایط کنونی را هم در نظر نگرفتند و، چون این کار به تازگی مد شده خیلی‌ها بی‌توجه به شرایط کرونایی برای آن اقدام می‌کنند.

نازلی بیاتی، آرایشگر در این باره تجربه‌های جالبی دارد. او می‌گوید: «تازگی‌ها عروس‌هایی داشته‌ام که برای برگزاری مراسم سالگرد ازدواجشان آمده‌اند. آن‌ها می‌آیند آرایش عروس می‌کنند و لباس عروس می‌پوشند و می‌خواهند مراسم جشن سالگرد ازدواجی برگزار کنند که دقیقاً چیزی از عروسی کم ندارد. برای آرایشگاه دقیقاً همان اندازه عروس هزینه می‌کنند و اکثراً از قشر مرفه هستند.

من قضاوت نمی‌کنم و کار بدی هم نیست اگر کسی پولش را دارد اشکال ندارد این کار را بکند البته که در شرایط کرونا بهتر است چنین مراسمی را برگزار نکنند، ولی چیزی که به‌عنوان آرایشگر می‌خواهم بگویم این است که وقتی کسی در سن ۴۰ سالگی توقع دارد شکل ۲۵ سالگی اش شود توقع زیادی است. این را دیده‌ام که می‌گویم. دست آرایشگر هم بسته می‌شود. خیلی‌ها این توقع را دارند می‌خواهند همان‌طور جذاب و جوان به‌نظر برسند.

عروس‌های من در هر رده سنی هستند، ولی من می‌گویم وقتی آدم عروس می‌شود اشکالی ندارد هر سنی دارد به‌هر حال آرایش می‌کند و در مراسم شرکت می‌کند، اما اینکه شما در ۲۵ سالگی ازدواج کرده‌اید و در ۴۰ سالگی فکر می‌کنید که دوست دارید یک مراسم جدید برگزار کنید و دقیقاً آرایش مثل همان موقع روی صورتتان بنشیند دیگر توقع بالایی از آرایشگر است.
 
به‌هر حال با گریم و آرایش نمی‌شود آدم را تا این حد جوان کرد. البته در عکس با روتوش و فیلتر هرکاری می‌شود کرد، اما این عروس‌ها، چون مراسم می‌گیرند توقعشان بالاست. آن‌ها می‌خواهند دوباره لباس عروس بپوشند و دسته گل دستشان بگیرند و با داشتن دوتا بچه بزرگ مراسم برگزار کنند.
 
این شاید یک بدعتی به‌حساب بیاید و باز هم می‌گویم هرکسی به خودش ربط دارد، اما این همه هزینه کردن برای چنین مراسمی خیلی جالب نیست آن هم در شرایط کرونا.» گاهی اول باید نیاز را ایجاد کرد و بعد از تقاضا پول درآورد. این هم از همان مدل‌هاست. این نیاز را با آگهی در ذهن ایجاد کنید که طرف دلش بخواهد دوباره عروسی بگیرد و باقی قضایا.
 
منبع: روزنامه ایران
برچسب ها: جشن ازدواج فرزند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
1
0
دل خوشی دارین والله، خیلی از هموطنان عزیزمان به سختی این روزها را بخاطر معیشت سپری می کنند، شما فکر چه موضوعاتی هستین. یه عده بخاطر شرایط اقتصادی نمی تونن ازدواج کنن، یه عده منزل مسکنی شون رو می فروشن تا مخارج فوری تاشون را فراهم کنند، انوقت شما دارین هزینه تراشی، تبلیغ مدهای بیهوده و مدسازی می کنید، به جای اینکه این مدهای ویرانگر نسل را از بین ببرید یا کم رنگش کنید.آدم میمونه گریه کنه یا بخنده ....
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
0
0
با انتشار این مطلب که اون را بیشتر رواج می دید، مردم برای تامین مخارج عادی شون مشکل دارند، فرض که مشکل نداشته باشند، اون هم که اصرافه، اصراف برای جی؟
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین