ربات‌های جدید آمازون برای انبار‌ها

ربات‌های جدید آمازون برای انبار‌ها

آمازون همچنین با استفاده از نرم‌افزار‌های ثبت حرکت، در حال بررسی و مطالعه روی کار‌هایی است که توسط کارگران در انبار‌های این شرکت انجام می‌شود تا بتواند زمینه ورود تجهیزات و ربات‌های جدید را به این انبار‌ها فراهم کند.
کد خبر: ۹۴۹۷۰
بازدید : ۹۵۴۵
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹

ربات‌های جدید آمازون

علی‌رغم نگرانی‌ها پیرامون ورود ربات‌ها به دنیای ما انسان‌ها، آمازون باری دیگر بر طبل حمایت از این دستاورد بشری کوبید و عنوان کرد که ورود ربات‌ها به انبار‌ها می‌تواند امنیت کارگران را ارتقا دهد.

این شرکت اخیرا با انتشار ویدیو‌هایی از عملکرد ربات‌های جدید خود نشان داد که چگونه استفاده از این ربات‌ها و به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته در این حوزه می‌تواند فشار کاری را از روی دوش کارگران در انبار‌ها بردارد.

آمازون این روز‌ها در حال تست عملکرد سه ربات خودران برای استفاده در انبار‌های خود است. یکی از این ربات‌ها، برت –Bert- نام دارد که می‌تواند آزادانه در فضای انبار‌ها به حرکت درآید و انواع کالا‌ها و وسایل را جابجا کند. ربات دوم، تحت عنوان اسکوتر –Scooter- شناخته می‌شود که می‌تواند با حمل بار‌های زیاد و سنگین، به مانند یک قطار، کالا‌ها را منتقل کند.
 

کرمیت -Kermit- نیز از دیگر ربات‌هایی است که قرار است به زودی به انبار‌های آمازون اضافه شود. این ربات خودران به یک نوار مغناطیبی و تگ‌هایی برای مسیریابی مجهز شده و همانند اسکوتر، به فضایی برای حمل بار و جعبه‌های خالی مجهز شده و قادر است حجم زیادی از محموله‌ها را به راحتی از نقطه‌ای به نقطه دیگر انتقال دهد.

آمازون انتظار دارد که بتواند تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، حداقل یک نمونه از ربات‌های اسکوتر خود را برای کار در انبار‌های این شرکت آماده کند. در حال حاضر، این ربات در چند انبار آمازون مشغول گذراندن مراحل تست و ارزیابی خود است. هنوز زمانی برای ورود ربات برت به انبار‌های آمازون اعلام نشده است.

ربات دیگری که می‌تواند نیروی کار انسانی را از مشقت‌های حمل بار، خلاص کند، ارنی –Ernie- نام دارد. این ربات پیشرفته به یک بازو برای گرفتن اجسام و کالا‌ها مجهز شده و می‌تواند به راحتی، کالا‌ها را از قفسه‌ها یا از روی زمین بردارد و به محل دیگری انتقال دهد.
 

آمازون همچنین با استفاده از نرم‌افزار‌های ثبت حرکت، در حال بررسی و مطالعه روی کار‌هایی است که توسط کارگران در انبار‌های این شرکت انجام می‌شود تا بتواند زمینه ورود تجهیزات و ربات‌های جدید را به این انبار‌ها فراهم کند.

این شرکت امیدوار است که بتواند با کمک این ربات‌ها و فناوری‌های مشابه، میزان حوادث در انبار‌های خود را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به نصف کاهش دهد. اما علی‌رغم همه این مزیت‌ها، انتقاد‌هایی نیز متوجه آمازون شده و این شرکت را به وابستگی بیش از حد به ربات‌ها و فناوری متهم کرده‌اند.

با این حال، جف بزوس، با دفاع از سیاست‌های آمازون در این خصوص پرداخت و عنوان کرد که این تلاش‌ها به منظور بالا بردن امنیت و حفاظت از کارگران در انبار‌ها دنبال می‌شود.
 
منبع: آی تی ایران
برچسب ها: ربات آمازون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه