نتایج غیر رسمی شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

نتایج غیر رسمی شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ادامه دارد و تاکنون آمار رسمی از شمارش آرا اعلام نشده است.
کد خبر: ۹۴۹۹۷
بازدید : ۳۴۹۰
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵

 شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛ اختلاف زیاد رئیسی

شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد و تاکنون آمار رسمی از شمارش آرا اعلام نشده است.

ساعت۲ بامداد امروز ۲۹ خرداد انتخابات ریاست جمهوری، شورا‌های اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و در شعب اخذ رای بسته و از افراد داخل شعب رای گیری شد و پس از آن صندوق این شعب برای شمارش باز شد.

البته از ساعت۲۴ در شعبی که مراجعه کننده نداشتند بسته شد و شمارش آرا آغاز گردید.

تا ساعت ۸ صبح امروز ستاد انتخابات کشور هیچ‌گونه آماری از نتایج انتخابات منتشر نکرده است. شب گذشته اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده بود تا ظهر امروز نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌شود، اما او بعد از آنکه انتخابات تا ساعت۲ بامداد تمدید شد، گفت که ممکن است اعلام نتایج نیز به تاخیر بیفتد.

با این حال آمار غیررسمی حکایت از اختلاف زیاد آرای ابراهیم رئیسی با سایر نامزد‌های انتخابات دارد.

رضایی به رئیسی تبریک گفت

محسن رضایی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در نامه‌ای پیروزی ابراهیم رئیسی را تبریک گفت.

در نامه تبریک محسن رضایی به ابراهیم رئیسی آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، در مقابل چشم ناظران و تحلیلگران جهانی، یکبار دیگر ثابت کرد که ملت سرافراز ایران، در پاسداشتِ نظام اسلامی و تقویت اقتدار و امنیت آن، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزند و بی تردید این آزمون بزرگ، برگ زرین دیگری بر تاریخ مجاهدات ملت تاریخ ساز ما افزود.

این حماسه شکوهمند را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف و فداکار ایران و به منتخب ملت، برادر ارجمندم آیت الله جناب آقای حاج سیدابراهیم رئیسی تبریک عرض نموده، از محضر الهی، دوام توفیقات ایشان را در این مسئولیت خطیر، طلب میکنم.

پیام تبریک محسن رضایی به ابراهیم رییسی در شرایطی منتشر شد که هیچ آمار رسمی از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری از سوی مجریان انتخابات اعلام نشده است.

خبرنگار صداوسیما مستقر در وزارت کشور: شمارش آرا ادامه دارد.

به ترتیب، آرای انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان، میان دوره‌ای مجلس و شورا‌ها شمارش می‌شود. پس از پیام تبریک محسن رضایی به ابراهیم رئیسی، پیام تبریک عبدالناصر همتی به ابراهیم رئیسی برای پیروزی در انتخابات نیز منتشر شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین