آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۲

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۲

با توجه به آمار وزارت بهداشت، فوتی‌های کرونا، امروز ۲ تیرماه ۱۱۲ نفراعلام شد.
کد خبر: ۹۵۲۰۹
بازدید : ۳۴۴۶
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا، امروز ۲ تیرماه به ۱۱۲ نفر رسید که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران ۸۳ هزار و ۳۲۹ نفر ثبت شد.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۹۹ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۹۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۷۸۴ هزار و ۱۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۲۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۲ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۲۷۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۵۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

با اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۸۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۲۱ هزار و ۶۱۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۷۲ هزار و ۵۸۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۷۹ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۶۲۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۸ هزار و ۵۰۱ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۱۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۶۴ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۱۷ هزار و ۸۷۵ نفر (۳۵۲ نفر)

۲. برزیل ۵۰۴ هزار و ۸۹۷ نفر (۲ هزار و ۸۰ نفر)

۳. هند ۳۹۰ هزار و ۶۹۱ نفر (هزار و ۱۲۹ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۱ هزار و ۲۴۴ نفر (۵۷ نفر)

۵. پرو ۱۹۰ هزار و ۹۰۶ نفر (۲۶۱ نفر)

۶. روسیه ۱۳۰ هزار و ۳۴۷ نفر (۵۴۶ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۸ هزار و ۸ نفر (۲۷ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۳۲۲ نفر (۳۱ نفر)

۹. فرانسه ۱۱۰ هزار و ۸۲۹ نفر (۵۱ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۱۰۱ هزار و ۳۰۲ نفر (۶۱۴ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین