قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

امروز ۷ تریماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت کاهش ۰.۰۹ درصد به ۱۷۸۰ دلار رسید.
کد خبر: ۹۵۳۵۹
بازدید : ۲۰۴۶
۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱
قیمت طلا
 
فرادید| بهای طلا کاهش یاقت. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۷ تیرماه در بازار با کاهش ۰.۰۹ درصد به ۱۷۸۰ دلار رسید.

سردرگمی در خصوص سیگنال‌های بانک مرکزی آمریکا درباره احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره پس از اظهارات جروم پاول در برابر کنگره، نوسان و ابهام زیادی را ایجاد کرد که قیمت اونس طلا را پایین ۱۸۰۰ دلار نگه داشت.

طلا در هنگام کنترل فشار‌های تورمی مانند یک سوپاپ اطمینان در برابر انفعال بانک مرکزی عمل کرده است. این دلیل اصلی افت بزرگ اونس طلا درپی بیانیه فدرال رزرو است. فدرال رزرو هفته گذشته سیگنال افزایش زودتر از موعد نرخ بهره را نشان داد. داده‌های روز جمعه گذشته تأیید کردند که تورم در واقع یک خطر رو به جلو است.

به گزارش فرادید؛ تحلیلگران نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری خوش بین مانده اند، اما تاکید کرده اند طلا برای این که هیجان به فضای بازار برگردد، باید قیمت ۱۸۰۰ دلار را بشکند.

تحلیلگران انتظار دارند ۶۷۵ هزار شغل در ماه ژوئن اضافه شود. قرائت بالاتر از این سطح به دلیل ریسک احتمال انقباضی‌تر شدن فدرال رزرو، طلا را تضعیف خواهد کرد. در همین حال قرائت پایین‌تر از انتظار NFP برای طلا صعودی خواهد بود.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در گروه بلو لاین فیوچرز به کیتکونیوز گفت: بهبود قیمت طلا ادامه دارد. این فلز ارزشمند باید بالای مرز ۱۷۹۵ دلار و ۶۰ سنت را بشکند. دو هفته پیش ریزش قیمت طلا بیش از حد بود و فرصت خوبی برای بسیاری از افراد ایجاد کرد.

مارک چندلر به کیتکونیوز گفت: شاخص‌های نیروی صعودی فعال شده اند. به نظر می‌رسد کف قیمتی در حدود ۱۷۷۳ دلار شکل گرفته است. حرکت به بالای ۱۸۰۰ دلار به کف رسیدن قیمت طلا را تایید خواهد کرد.

اِوِرت میلمان، کارشناس فلزات ارزشمند گینزویل کوینز به کیتکونیوز گفت: ما نوسان زیاد و عوامل زیادی مانند پس و پیش رفتن بانک مرکزی آمریکا را مشاهده کرده ایم. درست پس از نشست سیاست پولی، همه موضع بانک مرکزی آمریکا را موافق افزایش نرخ‌های بهره ارزیابی کردند.
 
متعاقبا مقامات بانکی این انتظارات را تایید کردند، اما جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در اظهاراتی که در برابر کنگره داشت لحنش را تعدیل کرد و این امر باعث فراز و فرود‌های بازار‌ها و طلا شد.

آدریان دی رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی گفت با عقب نشینی مقامات بانک مرکزی آمریکا از موضع موافق با افزایش نرخ‌های بهره که اوایل ماه جاری داشتند و درک روزافزون از استمرار تورم، طلا از ریزش قیمت شدیدی که پس از نشست بانک مرکزی آمریکا داشت، بهبود پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد یک سیگنال مثبت دیگر وضعیت بیت کوین است. بیتکوین پس از سقوط به پایین ۳۰ هزار دلار، شاهد ازسرگیری روند صعودی نبود؛ لذا هفته گذشته همه رشدی که از ابتدای سال تاکنون داشت را از دست داد.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز گفت: اگر هیچ آمار غافلگیرکننده‌ای که باعث سقوط بیشتر قیمت طلا شود، وجود نداشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت طلا در حدود ۱۷۹۰ دلار حبس شود. دیدگاه ما این است که میانگین قیمت طلا در سه ماهه سوم ۱۷۹۰ دلار است و پس از آن ممکن است قیمت بهتری پیدا کند.

آدام بوتون استراتژی ارزی ارشد فارکس لایو گفت: طلا از زمان نشست FOMC برای بهبود قیمت، حتی پس از عقب نشینی دلار، تقلا کرده است. این نشانه عالی نیست. ترجیح می‌دهم دست نگه دارم و چند روز دیگر منتظر بمانم. اما اگر طلا تا چند روز آینده نتواند به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کند، یک نشانه فروش است.
 
قیمت لحظه ای فلزات گرانبها در بازار
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین