هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۲

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۲

به گزارش سازمان هواشناسی ایران از امروز ۲۲ تیرماه در جنوب سیستان و بلوچستان و از فردا در مناطقی از هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.
کد خبر: ۹۵۹۳۷
بازدید : ۲۰۲۹
۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
فرادید| بر اساس آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۲۲ تیر در سواحل دریای خزر، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرق، اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود همچنین از فردا تا پایان هفته بر شدت بارش در این مناطق افزوده می‌شود.

از امروز در جنوب سیستان و بلوچستان و از فردا در مناطقی از هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید؛ این وضعیت در این مناطق تا پایان هفته جاری تداوم دارد و جمعه نیز تشدید خواهد شد.

همچنین طی پنج روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا فردا سرعت وزش باد در جنوب سمنان، جنوب تهران، قم، مرکزی، اصفهان، خوزستان، ایلام و بوشهر افزایش می‌یابد و در بعضی ساعات وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

طی پنج روز آینده به تناوب دریای خزر، خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج می‌شود همچنین دمای هوا از فردا تا پایان هفته جاری به‌طور میانگین بین یک تا دو درجه در سطح کشور کاسته می‌شود.

این کاهش دما در سواحل شمالی، شمال غرب، شمال شرق کشور حدود ۴ تا ۶ درجه خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف، در بعدازظهر تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ سانتیگراد و طی روز پنجشنبه نیز صاف، در بعد ازظهر تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۹ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه دمای ۲۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
رابطه معکوس ورزش با آسیب‌های قلبی
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد

رابطه معکوس ورزش با آسیب‌های قلبی

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز
ماده غذایی بی‌نظیر برای مبارزه با بیماری

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز