هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۶

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۶

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی ایران، از امروز تیرماه و طی دو روز آینده در جنوب، جنوب شرق و بخش‌هایی از شرق کشور بارش باران و رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۶۰۴۲
بازدید : ۱۸۴۳
۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
فرادید| با توجه به تحلیل آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۶ تیرماه و طی دو روز آینده سامانه بارشی در جنوب، جنوب شرق و بخش‌هایی از شرق کشور فعال خواهد بود.

بر این اساس طی این مدت به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نیمه جنوبی و ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، فارس و برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان افزایش ابر، وقوع رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد باد و گرد و خاک رخ می‌دهد.

این شرایط فردا در بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال وبختیاری نیز پیش‌بینی می‌شود و با توجه به گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور امروز در اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، کردستان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات سمنان رشد ابر، بارش باران و گاهی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

فردا نیز رشد ابر، بارش باران و گاهی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، ارتفاعات تهران و سمنان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود همچنین دوشنبه برای شمال هرمزگان، جنوب کرمان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید؛ از روز سه‌شنبه تا آخر هفته جاری در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف همراه با افزایش محسوس دما خواهیم داشت همچنین طی دو روز آینده نیمه شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ سانتیگراد و طی روز دوشنبه نیز صاف، گاهی همراه با وزش باد و در نیمه شمال شهر ابری با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۸ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه ۲۶ و ۳۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راز بزرگ در پشت بدن انسان
شاهراه ارتباطی بدن را بهتر بشناسید

راز بزرگ در پشت بدن انسان

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!