افزایش قیمت خودروهای داخلی
گرانی ۱۵ میلیونی پژو ۲۰۶ تیپ ۲

افزایش قیمت خودروهای داخلی

نکته جالب این که در بازار خودرو، سمند رشد قیمت بیشتری از پژو پارس داشته به صورتی که سمند طی ۴ ماه اخیر بیش از ۱۲ درصد گران شده و پژو پارس سال حدود ۹ درصد گران شده است.
کد خبر: ۹۶۳۱۹
بازدید : ۱۱۹۱۵
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴

قیمت انواع خودرو‌های پرتقاضا و پرتیراژ داخلی در چهار ماهه ابتدای سال رو به افزایش گذاشته و نکته قابل توجه این که برخی خودرو‌هایی که ظاهرا تمایل بیشتری به خرید آن‌ها وجود دارد مثل پژو پارس در گرانی و افزایش قیمت، از ارزان‌ترین سواری محصول ایران خودرو یعنی سمند ال ایکس جا مانده اند.

رصد بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت خودرو‌های پرتیراژ داخلی در چهارماه اخیر روند افزایشی طی کرده است. تقاضا برای این خودرو‌ها را فروش‌های فوق العاده دو شرکت ایران خودرو و سایپا به خوبی قابل تحلیل است و برای مثال در فروش‌های فوق العاده تقاضا برای پژو پارس معمولا چند برابر سمند ال ایکس است.

نکته جالب این که در بازار خودرو، سمند رشد قیمت بیشتری از پژو پارس داشته به صورتی که سمند طی ۴ ماه اخیر بیش از ۱۲ درصد گران شده و پژو پارس سال حدود ۹ درصد گران شده است.

گرانی ۱۵ میلیونی پژو ۲۰۶ تیپ ۲

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به این موضوع اشاره کرده و نوشته است؛ این روز‌ها در روز‌های پایانی تیرماه پژو ۲۰۶ تیپ۲ با قیمتی حول حوش ۲۱۷ میلیون تومان در بازار حضور دارد. متقاضیان این محصول ابتدای سال‌جاری می‌توانستند آن را با پرداخت ۲۰۳ میلیون تومان در اختیار بگیرند بنابراین قیمت این محصول طی مدت زمانی که از سال‌جاری سپری شده رشدی حول و حوش ۷ درصدی را به خود دیده است.

تیپ ۵ این خودرو نیز که از ابتدای امسال تولیدش در خطوط تولید ایران‌خودرو متوقف شده نیز در بازه زمانی یاد شده همپای تیپ۲ این خودرو رشد قیمت را تجربه کرده است. پژو ۲۰۶ تیپ۵ در فروردین ماه با قیمت ۲۵۲ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت، اما در چهارمین ماه از سال‌جاری برای خرید این خودرو باید حدود ۲۷۲ میلیون تومان نقدینگی داشت.

مدل صندوق‌دار ۲۰۶ نیز رشدی حول حوش ۵/ ۵ درصدی را از فروردین تا تیر در کارنامه خود ثبت کرده است. سمند LX به عنوان ارزان‌ترین محصول حاضر در گروه سمند از ابتدای سال تا اکنون رشدی حدود ۱۲ درصدی را به خود دیده است. سمند LX در فروردین ماه از سوی فروشندگان با قیمت ۱۹۰ میلیون تومان به بازار عرضه شد، اما این خودرو در تیرماه با یک رشد ۲۳ میلیون تومانی قیمتش به ۲۱۳ میلیون تومان رسید.

پارس LX هم مانند سمند قیمتش در بازه زمانی مورد محاسبه ۲۳ میلیون گران شد. این میزان رشد قیمت باعث شده تا قیمت پژو پارس LX در بازار ۹ درصد رشد کند. دنای معمولی، اما بیشترین رشد را به خود دیده است.
 
این محصول پرطرفدار ایران‌خودرو در اولین ماه از سال‌جاری با قیمت ۲۵۵ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت، اما در اولین ماه از فصل تابستان با یک رشد حول و حوش ۵/ ۱۳ درصدی با قیمت ۲۹۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. تیبا صندوق‌دار و تیبا دو نیز در تیرماه به نسبت فروردین ماه ۱۴۰۰ به ترتیب رشد ۵/ ۵ درصدی و ۲/ ۵ درصدی را به خود دیده‌اند.

قیمت ساینا S افت کرد

در محصولات کم‌تیراژ شاهد هستیم که دو محصول ساینا S و پژو ۲۰۷ با سقف پانوراما و گیربکس اتوماتیک طی چهار ماهی که از سال‌جاری می‌گذرد افت قیمت را در بازار به خود دیده‌اند. قیمت ساینا S افتی حول و حوش ۶ درصد را تجربه کرده و از ۱۷۵ میلیون تومان در فروردین ماه به ۱۶۴ میلیون تومان در تیرماه امسال رسیده است.

پژو ۲۰۷ با سقف پانوراما و گیربکس اتوماتیک نیز در بازه زمانی یاد شده ۵/ ۰ درصد از قیمت خود را از دست داده است. این محصول پیش‌تر ۳۹۵ میلیون تومان قیمت خورده بود، اما این روز‌ها با قیمت ۳۹۳ میلیون تومان داد و ستد می‌شود. سمند سورن پلاس نیز از فروردین تا تیرماه امسال تنها یک درصد رشد قیمت داشته است.

این محصول نسبتا جدید در فروردین ماه با قیمت ۲۸۵ میلیون تومان عرضه شد. همین خودرو در تیرماه با رشدی حدود ۳ میلیون تومان به قیمت ۲۸۸ میلیون تومان رسید. دنا پلاس اتومات از فروردین تا تیر سال‌جاری رشد قیمت نزدیک به ۱۲ درصد را تجربه کرده است. رانا پلاس و کوئیک R نیز به ترتیب ۵/ ۵ درصد و ۵/ ۴ درصد رشد را به نام خود ثبت کرده‌اند.
 
منبع: کاماپارس
برچسب ها: خودرو الکتریکی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه