هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۳

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، از امروز ۳ مرداد تا اواسط هفته در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، وزش باد شدید پدیده غالب است که در پاره‌ای از مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.
کد خبر: ۹۶۳۶۵
بازدید : ۱۳۱۸
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۳ مردادماه در استان گیلان، برخی نقاط مازندران، ارتفاعات گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر، بارش پراکنده و احتمال وقوع رعد و برق و در برخی مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان، هرمزگان، نیمه جنوبی فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی به ویژه در ساعات بعداز ظهر افزایش ابر و رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه و سه‌شنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود و تنها دوشنبه در گیلان، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان شرقی و هرمزگان و سه‌شنبه در استان اردبیل، برخی نقاط آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

به گزارش فرادید؛ همچنین روز چهارشنبه در نوار شمالی کشور و ارتفاعات رشته کوه البرز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

از چهارشنبه تا پایان هفته دمای هوا در بیشتر مناطق کشور روند کاهشی دارد و از گرمای هوا کاسته خواهد شد. پنج شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

امروز تا اواسط هفته در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، وزش باد شدید پدیده غالب است که در پاره‌ای از مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

همچنین دریای خزر طی دو روز آینده مواج خواهد بود. طی پنج روزآینده نیز مناطق شرقی دریای عمان مواج و متلاطم است. دوشنبه و سه‌شنبه تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف، گاهی همراه با وزش باد و در بعداز ظهر قسمتی ابری با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه صاف در اواسط روز وزش باد و در بعد از ظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اهواز با بیشینه دمای ۵۰ و۵۱ درجه سانتیگراد و اردبیل با بیشینه دمای ۲۴ و۲۷ درجه سانتیگراد گرمترین و خنک‌ترین مرکز استان کشور خواهند بود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین