جزئیات پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو

جزئیات پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو

برخی شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ایران خودرو مانند شرکت سایپا قصد دارد پیش فروش گسترده انواع محصولات خود را به مناسبت عید قربان و غدیر برگزار کند و در حال اخذ مجوز‌های لازم برای این پیش فروش است.
کد خبر: ۹۶۴۱۹
بازدید : ۵۸۵۶۰
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳

قیمت محصولات ایران خودرو تغییر کرده است. خودرو‌های جدید به پیش فروش محصولات ایران خودرو اضافه شده است. گمانه زنی‌ها درباره پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو به گوش می‌رسد. اخبار مربوط به پیش فروش محصولات ایران خودرو را با ما دنبال کنید.

گزارش‌ها نشان می‌دهد در بازار خودرو پژو۲۰۶ تیپ۲ با قیمت ۲۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رود.

پیش فروش بزرگ ۷ محصولات ایران خودرو در راه است؟

شبکه‌های اجتماعی موبایلی و کانال‌های تخصصی خودرو از پیش فروش پژو پارس، پژو ۲۰۷ پانوراما، سورن پلاس، رانا پلاس و چند محصول دیگر ایران خودرو به مناسبت اعیاد قربان و غدیر خبر می‌دهند.

در حالی که شرکت سایپا روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه ۱۴۰۰ قرعه کشی پیش فروش محصولات خود را به مناسبت اعیاد قربان و غدیر برگزار کرد، شبکه‌های اجتماعی موبایلی و کانال‌های تخصصی خودرو که همیشه اخبار پیش فروش‌ها را از طریق منابع غیررسمی و قبل از انتشار اطلاعیه رسمی پیش فروش منتشر می‌کنند، خبر از برگزاری مرحله جدیدی از پیش فروش محصولات ایران خودرو داده اند.

بر اساس خبری که کانال اخبار روز خودرو منتشر کرده گروه صنعتی ایران خودرو به دنبال اخذ مجوز برای پیش فروش گسترده به مناسبت اعیاد قربان و غدیر است.

این کانال نوشته است برخی شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ایران خودرو مانند شرکت سایپا قصد دارد پیش فروش گسترده انواع محصولات خود را به مناسبت عید قربان و غدیر برگزار کند و در حال اخذ مجوز‌های لازم برای این پیش فروش است.

به نوشته کانال اخبار روز خودرو، برخی از خودرو‌هایی که احتمالا در این بخشنامه به فروش خواهد رسید به شرح زیر است: دنا پلاس توربو اتوماتیک، دنا پلاس توربو با گیربکس شش سرعته دستی، سورن پلاس، پژو ۲۰۷ پانوراما، رانا پلاس، تارا دنده دستی، پژو پارس.

با توجه به تفاوت قیمت مصوب انواع پژو پارس و قیمت بازار این خودرو پیش بینی می‌شود متقاضیان پیش فروش پژو پارس در این نوبت از پیش فروش ایران خودرو نیز پرشمار و قابل توجه باشند. نکته مهم در پیش فروش گروه صنعتی ایران خودرو این است که این نوبت از پیش فروش تحویل سه ماهه نیست و خودرو‌ها با موعد تحویل حداکثر یکساله پیش فروش می‌شوند.

در مورد محدودیت‌های ثبت نام در این پیش فروش به احتمال فراوان همچون نوبت قبل دو شرط الزام در رهن ماندن یکساله سند خودرو‌های برندگان قرعه کشی و ممنوع بودن ثبت‌نام برندگان قرعه کشی‌های سایپا و ایران‌خودرو در ۴۸ ماهه گذشته اعمال نخواهد شد.

شایان ذکر است ایران خودرو هنوز اطلاعیه رسمی پیش فروش را منتشر نکرده، اما بر اساس تجربه قبلی برندگان باید بخشی از قیمت خودرو را به عنوان علی الحساب بعد از برنده شدن در قرعه کشی واریز کرده و در موعد تحویل خودرو‌ها نیز الباقی قیمت خودرو را – بر اساس قیمت مصوب خودرو در زمان تحویل – به حساب شرکت واریز کنند.
 
قیمت محصولات ایران خودرو

کدام محصولات ایران خودرو حذف می‌شود؟

بررسی صورت‌های مالی ایران خودرو نشان می‌دهد این خودروساز طی امسال تصمیم گرفته برخی از محصولات خود را از خط تولید خارج کند بنابراین دیگر شاهد عرضه این محصولات به بازار نخواهیم بود.

آبی‌های جاده مخصوص در صورت‌های مالی تلفیقی خود تا پایان سال ۹۹ که بعد از حسابرسی در سایت کدال منتشر کردند پیش‌بینی فروشی از برنامه خود را برای امسال نیز ضمیمه آن کردند. غول آبی جاده مخصوص برآورد کرده تا پایان امسال در مجموع حدود ۴۹۸ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو به فروش برساند.

چنانچه این خودروساز بتواند این پیش‌بینی خود را عملیاتی کند به نسبت سال ۹۹ حول و حوش ۵/۷ درصد فروش خود را رشد داده است. با اینکه آبی‌های جاده مخصوص رشد ۵/۷ درصدی را برای فروش خود پیش‌بینی کرده‌اند، اما برخی از محصولاتشان در برنامه عرضه امسالشان جایی ندارند.

تمام محصولات مونتاژی ایران خودرو به جز هایما، عرضه شان متوقف خواهد شد؛ بنابراین آبی‌های جاده مخصوص امسال دیگر L ۹۰، سوزوکی، دانگ فنگ را به بازار عرضه نمی‌کنند. پژو ۲۰۰۸ هم که عنوان نخستین محصول پسابرجامی را در خودروسازی کشور یدک می‌کشید خیلی وقت است که دیگر جایی در صورت‌های مالی ایران خودرو ندارد؛ بنابراین بیشتر تمرکز ایران خودرویی‌ها برای عرضه به بازار روی محصولاتی است که عنوان داخلی را با خود دارند.

البته به نظر می‌رسد تغییر در سبد عرضه محصولات این خودروساز تنها به محصولات مونتاژی محدود نشود. صورت‌های مالی منتشر شده در کدال نشان می‌دهد آبی‌های جاده مخصوص امسال عرضه دو محصول داخلی خود را نیز متوقف خواهند کرد.

بررسی وضعیت عرضه گروه پژو نشان می‌دهد این خودروساز امسال حدود ۱۷ درصد کمتر از سال گذشته از محصولات حاضر در این گروه را به بازار عرضه خواهد کرد.

ایران خودرویی‌ها سال گذشته در مجموع حدود ۳۶۳ هزار ۳۰۰ دستگاه از محصولات این گروه را به بازار عرضه کردند. اما برآورد آبی جاده مخصوص برای امسال عرضه حول و حوش ۲۸۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه از محصولات گروه پژو است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران خودرویی‌ها امسال عرضه خانواده پژو ۲۰۶ را متوقف خواهند کرد. طی فصل بهار ایران خودرویی‌ها هیچ پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را تولید نکردند.

همچنین تولید پژو ۲۰۶ صندوق دار هم به میزان قابل توجهی با کاهش روبه‌رو شده است. اخباری نیز از توقف تولید آخرین بازه مانده این خانواده یعنی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ طی امسال منتشر شده است؛ بنابراین افت فروش این گروه خودرویی را باید به پای گروه پژو ۲۰۶ نوشت.

علاوه بر خانواده پژو ۲۰۶ دیگر محصولی که آبی‌های جاده مخصوص امسال حسابی روی فروش آن باز نکرده‌اند وانت آریسان است.

غول آبی جاده مخصوص در برنامه فروش خود برای امسال برآورد کردند که تنها ۱۰ دستگاه وانت آریسان را عرضه کند. افت عرضه بیش از ۹۷ درصدی به نسبت سال گذشته به این معناست که این محصول تجاری سبک نیز طی امسال با سبد عرضه این خودروساز خداحافظی خواهد کرد.
 
منبع: خوندنی پلاس
برچسب ها: ایران خودرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین