نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با افزایش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۵ هزار و ۱۸۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۶۷۰ تومان فروخته شد. همچنین قیمت سکه طرح جدید با ۰.۴۸ درصد افزایش، با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۴ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۰.۴۷ درصدی به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۲۹ هزارتومان فروخته شد.
کد خبر: ۹۶۴۸۵
بازدید : ۱۷۰۶
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱
فرادید| قیمت انس جهانی طلا با کاهش قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۷۹۶ دلار قرار دارد. البته برخلاف روند کاهشی قیمت انس جهانی طلا، بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با افزایش مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از رشد ۰.۲۲ تا ۲.۲۸ درصدی را تجربه کردند.

به گزارش فرادید؛ بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که قیمت سکه طرح جدید با ۰.۴۸ درصد افزایش، با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۴ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۰.۴۷ درصدی به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۲۹ هزارتومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان و ۳ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان قیمت گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت دو میلیون و ۲۶۷ هزار تومان فروخته شد.

قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت گذاری، با ۰.۲۴ درصد کاهش به چهارمیلیون و ۶۶۹ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۰.۳ درصدی به یک میلیون و ۷۸ هزار تومان رسید.
 

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند نزولی نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با افزایش قیمت معامله شد. نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با افزایش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۵ هزار و ۱۸۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۶۷۰ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز ظهر روز گذشته به قیمت ۲۹ هزار و ۵۰۵ تومان به فروش می‌رفت.

همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۵ هزار و ۸۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۲۹ هزار و ۵۲۰  تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان و نرخ خرید ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌کنند.

در صرافی نیز ملی قیمت دلار و یورو با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان و ۲۳ هزار و ۹۱۷ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت نه چندان بالا نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۸ هزار و ۶۸۴  تومان فروش و با نرخ ۲۸ هزار و ۱۱۶ تومان خریداری شد.
 

قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟

لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با افزایش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به شش هزار و ۸۵۵ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۲ هزار و ۹۳۵ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به شش هزار و ۸۳۵ تومان و ۲ هزار و ۹۱۵ تومان رسیده است.

قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۴ هزار و ۵۵۵ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با ۳۴ هزار و ۷۴۰ تومان خریداری شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین