قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۶

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۶

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۶ مردادماه تا لحظه تنظیم گزارش با ۰.۲۶ درصدافزایش نرخ به ۱۸۰۴ دلار و ۸۰ سنت رسید.
کد خبر: ۹۶۴۹۵
بازدید : ۱۴۷۲
۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷

فرادید| طلا بار دیگر وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شد. امروز ۶ مردادماه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۰.۲۶ درصدی به ۱۸۰۴ دلار و ۸۰ سنت رسید.

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در شرایطی که سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست سیاست پولی هفته جاری بانک مرکزی آمریکا هستند، پایین ۱۸۰۰ دلار ماند.

به گزارش فرادید؛ سرمایه گذاران پیش از نشست کمیته سیایت‌های پولی بانک فدرال رزرو، مواضع محتاطانه‌ای را حفظ کردند و منتظر نشانه‌هایی از جدول زمانی این بانک برای تشدید سیاست‌های پولی خود خواهند ماند

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس گفت: سرمایه گذاران برای دریافت نشانه‌های بیشتر درباره مسیر دلار آمریکا و تاثیر آن بر قیمت طلا، منتظر اعلام نتیجه نشست سیاست پولی هفته جاری بانک مرکزی آمریکا هستند.

پیتر فرتیگ، تحلیلگر موسسه تحقیقات کمی کالا، گفت: افزایش موارد ویروس کرونا در ایالات متحده مطمئناً چیزی است که بانک مرکزی را وادار می‌کند تا چشم انداز و سیاست نرخ گذاری خود را تغییر ندهد. در صورت افزایش موارد ویروس کرونا، اعتماد مصرف کننده به ایالات متحده ممکن است تغییر کند.

یانگ نیز در این باره اظهار کرد: بازار شاید تاثیر منفی کرونای دلتا بر بهبود اقتصادی را دست کم گرفته است. این نوع به شدت مسری ویروس کرونا باعث می‌شود بانک‌های مرکزی تعدیل برنامه‌های محرک مالی خود را به تاخیر بیاندازند. اگر بانک‌های مرکزی همچنان به سیاست‌های انبساطی خود ادامه دهند، در کوتاه مدت طلا فضای بیشتری برای افزایش خواهد داشت.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA گفت: “امروز بسته شدن قیمت زیر ۱۷۹۰.۰۰ دلار، می‌تواند نشان از یک اصلاح عمیق‌تر تا حمایت ۱۷۵۰ دلار در هر اونس باشد. با این حال، نمودار‌ها نشان می‌دهند که طلا در واقع در این سطوح درحال آماده سازی برای از سرگیری روند صعودی بلند مدت است.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین