آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۹

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۹ مردادماه ۲۸۶ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۶۶۰۲
بازدید : ۲۰۱۷
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۹ مردادماه را ۲۸۶ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۰ هزار و ۶۳۰ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۹ هزار و ۸۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۶۲۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۸۷۱ هزار و ۸ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون و ۳۶۷ هزار و ۲۷۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۴۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۵ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۹۲۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی، ۵۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۹ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۵۲۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۶۸۷ هزار و ۳۱۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۲ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۳۷ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلا به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ٦٤٢ هزار و ٧٧ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ١٩٧ میلیون و ٩٦٦ هزار و ٨٣٤ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ٩ هزار و ٣٤٢ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٢٢٣ هزار و ٤٨٠ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۷۸ میلیون و ٨٨٣ هزار و ٣١٠ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ٦٢٩ هزار و ٦٤ نفر (٤١٩ نفر)

۲. برزیل ۵۵٣ هزار و٢٧٢ نفر (٨٨٦ نفر)

۳. هند ٤٣٢ هزار و ٨٤٢ نفر (٥٩٨ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۹ هزار و ٩٩٧ نفر (٣٨١ نفر)

۵. پرو ۱۹۶ هزار و ٢٩١ نفر (٧٧ نفر)

۶. روسیه ١٥٧ هزار و ٧٧١ نفر (٧٩٤ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۹ هزار و ٤٣٠ نفر (٩١ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ٤٧ نفر (١٨ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٠ هزار و ٤٣٢ نفر (٣٠٦ نفر)

۱۰. فرانسه ۱۱۱ هزار و ٧٣٥ نفر (٤٠ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین