اینفوگرافی/ روش‌های پیشگیری از گرمازدگی کودکان

اینفوگرافی/ روش‌های پیشگیری از گرمازدگی کودکان

کودک گرمازده ابتدا دچار بی‌قراری و تحریک‌پذیری و معمولا در گرمازدگی خفیف دچار نگرانی و اضطراب می‌شود و در حالت شدید دچار اختلال هوشیاری.
کد خبر: ۹۶۷۲۱
بازدید : ۱۷۲۹
۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
فرادید| کودکان، به‌ویژه بچه‌های خردسال در برابر گرمازدگی آسیب‌پذیر هستند. برای مثال، اگر کودک‌تان در هوای خیلی داغ مدت زیادی بیرون از خانه بماند، ممکن است دچار گرمازدگی شود، به‌خصوص اگر بدنش دچار کمبود آب شود یا اگر بیش از حد لباس به او پوشانده باشید.

اگر کودکی در معرض گرما قرار گیرد دمای بدن او افزایش یافته و حالت‌های یک کودک تب‌دار را پیدا خواهد کرد یعنی گونه‌ها و صورت دچار تعریق می‌شود. اگر علائم دیگری مانند بی‌حالی یا مواردی مانند تهوع و استفراغ نیز ممکن است بروز کند چنین کودکی دچار کم‌آبی بدن می‌شود که به‌صورت چشمان گود افتاده، کاهش اشک، خشکی مخاط دهان و کاهش طراوت پوست نشان داده می‌شود.

اگر شدت کم‌آبی شدید شود علائم پوستی بارزتری دیده می‌شود. وقتی آب بدن به صورت تعریق از دست می‌رود میزان نمک خون افزایش یافته و کم‌آبی داخل سلول اتفاق می‌افتد.

این در کودکان تحریک‌پذیر باعث گود افتادن چشم و خشکی زبان می‌شود حتی ممکن است کودک دچار اختلال سطح هوشیاری شود. این کودک گرمازده ابتدا دچار بی‌قراری و تحریک‌پذیری و معمولا در گرمازدگی خفیف دچار نگرانی و اضطراب می‌شود و در حالت شدید دچار اختلال هوشیاری.
 
اینفوگرافی/ روش‌های پیشگیری از گرمازدگی کودکان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین