آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ مردادماه ۴۳۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۶۸۳۴
بازدید : ۲۶۸۳
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ مردادماه را ۴۳۴ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۲ هزار و ۶۲۸ نفر رسید.

همچنین از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۶۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۵۱۹ نفر از آن‌ها بستری شدند که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۵۷ هزار و ۷۵۸ نفر رسید.

به گزارش فرادید؛ خوشبختانه تا کنون سه میلیون و ۴۶۷ هزار و ۷۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۶ هزار و ۱۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۶ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۶۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و در حال حاضر ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی، ۵۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۱ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۹۹۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۹۳۳ هزار و ۸۶۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۶۱ دُز رسید و افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۸۳ هزار و ۸۵۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۰۱ میلیون و ۵۰ هزار و ۴۷۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۱۱۷ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ١٨٠ میلیون و ۹۵۲ هزار و ۴۴۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۳۱ هزار و ٨٦٢ نفر (۶۵۶ نفر)

۲. برزیل ٥٥٧ هزار و٣٥٩ نفر (۹۸۰ نفر)

۳. هند ٤٢٥ هزار و ٢٢٨ نفر (۵۳۲ نفر)

۴. مکزیک ۲۴۰ هزار و ٩٠٦ نفر (۳۵۱ نفر)

۵. پرو ٢٤١ هزار و ٣٤ نفر (۷۵ نفر)

۶. روسیه ١٦٠ هزار و ١٣٧ نفر (۷۹۰ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۹ هزار و ٧٤٣ نفر (۱۱۹ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ٨٨ نفر (۲۱ نفر)

۹. کلمبیا ١٢١ هزار و ٢١٦ نفر (۲۱۱ نفر)

۱۰-. فرانسه ۱۱۱ هزار و ٩٦٣ نفر (۵۳ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین