آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۳۰

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۳۰

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۳۰ مردادماه را ۵۴۴ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۷۴۲۹
بازدید : ۲۲۴۴
۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ مردادماه ۵۴۴ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۱ هزار و ۳۵۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۴ هزار و ۱۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۶۶۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۶۹۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۹۰۲ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۶۲۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۷ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۶۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
 
بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۱۶ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۲۵۷ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۵ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۲۵۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۲ میلیون و ۷ هزار و ۵۱۴ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ٦٨٣ هزار و ٦٣٧ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢١١ میلیون و ٥٥٦ هزار و ٥٩٦ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ١٠ هزار و ٢٤١ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٤٢٦ هزار و ٧٧٣ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ١٨٩ میلیون و ٢٥٧ هزار و ٣١٠ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۳۷ هزار و ۱۶۱ نفر (٩٦٧ نفر)

۲. برزیل ۵۶۷ هزار و ۹۱۴ نفر (٩٨٩ نفر)

۳. هند ۴۳۰ هزار و ۷۶۲ نفر (٥٥٩ نفر)

۴. مکزیک ۲۴۶ هزار و ۸۱۱ نفر (٩٤٠ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ۳۹۳ نفر (٥٧ نفر)

۶. روسیه ۱۷۰ هزار و ۴۹۹ نفر (٧٩١ نفر)

۷. بریتانیا ١٣٠ هزار و ۹۵۳ نفر (١١٣ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ۲۷۳ نفر (٥٥ نفر)

۹. کلمبیا ۱۲۳ هزار و ۴۵۹ نفر (١٢٠ نفر)

۱۰. اندونزی ۱۱۸ هزار و ۸۳۶ نفر (٩٩٨ نفر)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین