هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۰۱

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز اول شهریور ماه در برخی نقاط کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۷۵۳۲
بازدید : ۱۷۱۵
۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
فرادید| بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۱ شهریور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال هرمزگان، نیمه غربی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و شرق فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی در غرب اصفهان وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

در برخی نقاط مازندران، شرق گیلان و ارتفاعات استان‌های سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل و آذربایجان شرقی نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی، شرایط جوی فردا در این مناطق به‌طور خفیف‌تری ادامه دارد، و وزش باد در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش می‌یابد که در منطقه زابل وزش باد و خیزش گرد و خاک نیز مورد انتظار است.

روز چهارشنبه در برخی نقاط آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد و وزش باد شدید در نوار شرقی ادامه خواهد داشت.

همچنین پنجشنبه و جمعه در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود و در نیمه غربی افزایش نسبی دما و در نیمه شرقی وزش باد شدید پدیده غالب پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۶ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه