وضعیت بیمارستان‌ها وخیم است

کاهش مراجعان سرپایی موجب افزایش اکسیژن، سرم و دارو‌های کرونایی در داروخانه‌ها شده است، افزود:، ولی وضعیت بیماران بستری و بیمارستان‌ها با توجه به اقامت طولانی‌تر بیماران کرونای دلتا وخیم است و همچنان این بخش فشار مضاعفی را تحمل می‌کند.
کد خبر: ۹۷۸۳۵
بازدید : ۲۰۴۸
۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۲

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران با اشاره به واردات و توزیع دارو‌های کرونا و سرم در داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی، گفت: خوشبختانه هم اکنون وضعیت توزیع این اقلام در داروخانه‌های تهران نسبت به هفته گذشته بهتر شده‌است.

علیرضا زالی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح مرکز درمان سرپایی بیماران کرونایی بیمارستان رازی شهرستان ری به خبرنگاران اظهار داشت: علاوه بر واردات و توزیع دارو‌های کرونایی، کاهش نیاز درمان سرپایی تهران نیز نسبت به هفته‌های قبل کاهش پیدا کرده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: به طور مثال هفته گذشته هشت هزار و ۵۰۰ بیمار سرپایی به مراکز درمانی تهران مراجعه کرده اند که این عدد در هفته جاری در حدود ۶ هزار و ۵۰۰ بوده است.

وی با اشاره به اینکه کاهش مراجعان سرپایی موجب افزایش اکسیژن، سرم و دارو‌های کرونایی در داروخانه‌ها شده است، افزود:، ولی وضعیت بیماران بستری و بیمارستان‌ها با توجه به اقامت طولانی‌تر بیماران کرونای دلتا وخیم است و همچنان این بخش فشار مضاعفی را تحمل می‌کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران با اشاره به افتتاح مرکز ۵۰ تخت خوابی درمان سرپایی و بستری موقت بیماران کرونایی در بیمارستان روانپزشکی رازی شهرری، یادآور شد: پس از اعلام نیاز ستاد کرونایی تهران نسبت به افزایش مراکز درمان سرپایی بیمارستان روانپزشکی رازی در کمتر از یک هفته ۵۰ تخت خوابی را راه اندازی کرده است.

زالی اضافه کرد: مرکز درمان سرپایی و بستری موقت بیمارستان رازی هم اکنون ۲۵ تخت برای بانوان و ۲۵ تخت برای آقایان دارد که در صورت نیاز تا چهار برابر این ظرفیت امکان توسعه دارد.

وی با اشاره به اینکه متخصص عفونی، اورژانس و پرستاران مجرب برای هر بیمار به صورت ۲۴ ساعته در این مرکز حضور دارند، افزود: این مرکز به سرریز مشکلات و نیاز‌های بیمارستان‌های شهدای هفتم تیر و فیروزآبادی شهرری کمک کرده است.

زالی یادآور شد: بیمارستان روانپزشکی رازی با توجه به نگهداری بیماران مضمن روانی و ابتلای این افراد به کرونا در این حوزه نیز اقدامات موثری انجام داده است.

وی با اشاره به ایجاد راه جداگانه و نظم خوب بیمارستان روانپزشکی رازی در جذب بیماران کرونایی، گفت: فضای باز و بزرگ این بیمارستان موجب افزایش رفاه بیماران و کاهش ریسک ابتلا شده است.

بیمارستان رازی بزرگ‌ترین مرکز روانپزشکی خاورمیانه دارای ۲۵ بخش و ۳۶ ساختمان و یکهزار و ۳۷۵ تخت مصوب و یکهزار و ۱۷۵ تخت فعال در شهرری واقع است.

مرکز درمان سرپایی و بستری موقت بیماران کرونایی در بیمارستان روانپزشکی رازی امین‌آباد در شهرستان ری با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران و رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی روز یکشنبه به بهره‌برداری رسید.
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه