قیمت بنزین واقعی می‌شود؟

قیمت بنزین واقعی می‌شود؟

اگر قیمت حامل‌های انرژی واقعی شود متعاقب آن مصرف انرژی کنترل می‌شود و باید به آن‌هایی که نیازمند واقعی هستند پرداخت‌هایی صورت گیرد.
کد خبر: ۹۷۸۸۱
بازدید : ۳۳۵۷۱
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۵

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفته است که قیمت حامل‌های انرژی باید واقعی شود و مجلس در حال بررسی برخی طرح‌ها در این زمینه است.

فریدون عباسی گفت: اگر قیمت حامل‌های انرژی واقعی شود متعاقب آن مصرف انرژی کنترل می‌شود و باید به آن‌هایی که نیازمند واقعی هستند پرداخت‌هایی صورت گیرد.

این نماینده مجلس، با اشاره به تعیین تکلیف یارانه پنهان در حوزه نفت و بنزین که رهبر حکیم انقلاب در بخشی از بیاناتشان در نخستین دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت سیزدهم به آن اشاره کردند، افزود: ما باید با یک اهتمام و با احتیاط و با علم و رعایت حقوق مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر، قیمت‌های حامل‌های انرژی را واقعی کنیم.

قیمت واقعی می‌شود

وی افزود: البته مبنای این اقدام گران کردن حامل‌های انرژی نیست چرا که متأسفانه برخی رسانه‌های جنجال‌آفرین همواره این موضوع را به این سمت سوق می‌دهند که افزایش حامل‌های انرژی می‌تواند معیشت مردم را آسیب بزند لذا ما هم معتقدیم که قیمت حامل‌های انرژی نباید گران شود، اما باید واقعی شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قیمت حامل‌های انرژی واقعی شود متعاقب آن مصرف انرژی کنترل می‌شود و باید به آن‌هایی که نیازمند واقعی هستند پرداخت‌هایی صورت گیرد.

بررسی طرح در مجلس

این نماینده مجلس با اشاره به طرحی در این زمینه به عنوان طرح وان تأکید کرد: این طرح هم پیشنهاد خوبی است و یک مدتی بر روی آن کار شده است که ا‌ن‌شاءالله امیدواریم اختلالات آن در اجرا به درستی برطرف شود لذا ضرورت دارد که مجلس و دولت هم در رابطه با اجرای این طرح با هم همکاری داشته باشند.
 
این طرح به افراد کمک می‌کند تا یارانه‌ای که دولت در اختیارشان می‌گذارد به هر نحو که می‌خواهند استفاده کند و مابقی هزینه‌ها را واقعی بپردازد.
 
عباسی افزود: قطعا این قبیل طرح‌ها می‌تواند مشکلات یارانه پنهان در حوزه نفت و بنزین را برطرف کند لذا وقتی شما بیایید و قیمت حامل‌های انرژی را به روز تعیین کنید دیگر افراد بر مبنای پولی که دارند مصرف می‌کنند و آن فردی که مصرف‌کننده بالاتری است قاعدتاً برای آن رفاهی که بهره‌مند می‌شود، باید پول بیشتری پرداخت کند.

وی تأکید کرد: باید یارانه‌ای که به ثروتمندان داده می‌شود بیاید و روی کارت افراد و عزیزانی که تحت پوشش کمیته امداد و افرادی که تحت پوشش بهزیستی هستند، بنشیند. این نماینده مجلس گفت: با این حال ما در حال بررسی بر روی طرح‌هایی از این قبیل هستیم ان‌شاءلله دولت جدید هم همکاری بیشتری در این راستا با ما داشته باشد.

منبع: میزان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۶۹
غیر قابل انتشار: ۰
خ
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
0
0
ارزان که نمیشه کرانترمیش روهرچی دست میزارن میبرن بالا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
1
0
شما را به مقدسات دست از سر این مردم بردارید تا حالا چه کار کارشناسی انجام دادید و خوب بوده که این دومی باشد دفعه قبل گرانی بنزین چه خسارتی به نظام متحمل شدید فکر می کنی برق و بنزین گران شود پدر بیامرز تمام کالاهای اساسی و کرایه ازانس و تاکسی و ووووو ده برابر می شود و پول داری که مد نظر شماست از خداش هست که فرصتی گیر بیاورد و کالا یا خدمات خود به مردم را چند برابر کند وای از دست شماهها ......
عجب
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
1
0
بعله دیکه کرونام هس قشنگ بهترین فرصته گرونش کنن صدا در ن
محسن
Netherlands
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
3
0
چه زمانی میخواهید بفکر واقعی کردن دستمزدها وحقوقها باشید ؟؟؟
غلامرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
3
0
به شرطی که حقوق ها هم واقعی شود
jaber
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
2
0
لفظ خوبیه از کلمه اختلاس به جای دزدی استفاده میشه ، واسه بنزین هم همینطور نمی گیم گران کردن میگم واقعی کردن قیمت بنزین!!!
محمد ولایی
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
2
0
این همان کاریست که چندین باره نه گران شدند بلکه افزایش داشته اند :::طوری که امضاکننده هم صبح خبر دارنشد ::::!!!!حقوق معلم وباز نشسته ها هم غیر قانونیه باید ازش نه کم کرد بلکه کاست با کلمات با کلاس همه کار میشه کرد !!!!!
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
2
0
مثل حقوق و دستمزد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
1
0
اگه حقوقها واقعی شود چی میشه از جیب این نماینده کم میشه
یوسف
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
2
0
باز هم شعار . شما دست روی قیمت بنزین بگذار ، محرومین را بیچاره می کنی . آیا در کنار این مسئله درآمد مردم راهم واقعی می کنید یا فقط با سیاستهای شما مردم هر روز بدبخت تر می شوند.
n.a
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
2
0
انگار مردم شدن موش ازمایشگاهی هر کی میاد بدون برسی درست و تجربه کافی یک طرحی ارایه میده و عملی میکنه که پس از مدتی با شکست مواجه و کلی خسارت به مردم و دولت وارد میکنه
بازنشسته فرهنگی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
2
0
مردم را نفهم فرض نکن . الان توده مردم از شما نماینده ها با سواد ترند .مدرکشون هم واقعی و اصله!!! اللهم عجل لولیک
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین