هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۵

براساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز 15 شهریور ماه در نوار شرقی کشور به‌ویژه در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد.
کد خبر: ۹۸۱۲۶
بازدید : ۱۷۶۹
۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
فرادید| با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۵ شهریور بارش پراکنده در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رخ می‌دهد.

طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعدوبرق گاهی همراه با وزش باد شدید در شمال و غرب هرمزگان و جنوب فارس پیش‌بینی می‌شود.

از فردا با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش‌ها در سواحل تقویت می‌شود و تا روز جمعه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، دامنه‌های شمالی البرز، شمال آذربایجان شرقی و خراسان شمالی کاهش دما، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید به‌تناوب ادامه خواهد داشت.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران شدت بارندگی طی فردا و چهارشنبه در گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود همچنین طی این مدت دریای خزر نیز مواج خواهد بود.

امروز ۱۵ شهریور در بخش‌هایی از جنوب سمنان، جنوب تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، ایلام و خوزستان در ساعات بعدازظهر افزایش سرعت باد و گاهی وزش باد شدید مورد انتظار است همچنین در برخی مناطق احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.

همچنین امروز در نوار شرقی کشور به‌ویژه در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد و از فردا تا جمعه در شمال شرق و شرق کشور و از چهارشنبه تا آخر هفته جاری نیز در جنوب شرق و جنوب غرب کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۱۷ شهریور) نیز صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۲ و ۲۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین