حقایقی عجیب درمورد فیلم میان ستاره‌ای که نمی‌دانستید!

حقایقی عجیب درمورد فیلم میان ستاره‌ای که نمی‌دانستید!

نولان از کودکی ایده فیلم میان ستاره‌ای (Interstellar) را در ذهن داشته است. روی هم رفته، اگر نولان فضانورد نمیشد این که در نهایت روزی فیلمی درباره فضا بسازد، اجتناب ناپذیر بود.
کد خبر: ۹۸۴۷۱
بازدید : ۳۷۷۳
۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
فرادید| بدون شک فیلم سینمایی اینتراستلار (میان ستاره‌ای) ساخته کریستوفر نولان، یکی از تاثیرگذارترین آثار هنری در ارتباط با علم نجوم و فضاست که علاقه‌مندان بسیاری را مجذوب خود کرده است. در کتاب "میان ستاره ای: فراتر از زمان و فضا" به موارد شگفت انگیزی در مورد فیلم اشاره شده که در اینجا به چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم. از زمان شکل گیری ایده فیلم تا طوفان‌های لوئیزیانا با تجهیزات عذاب آور فیلمبرداری.

نولان از کودکی ایده Interstellar را در ذهن داشته است. او در جوانی ۱۲ بار فیلم جنگ ستارگان را تماشا کرده بود و پس از اینکه پدرش او را برای دیدن فیلم برد، تحقیقات گسترده‌ای در مورد آن A Space Odyssey:۲۰۰۱ که سه پیش نویس اولیه) فیلم انجام داد. او و برادرش جاناتان در دوران کودکی عادت به تماشای را نوشت Interstellar فیلمنامه از پرتاب‌های فضایی را داشتند و عموی آن‌ها در ۸ Super فیلم برنامه فضایی زحل کار می‌کرد. روی هم رفته، اگر نولان فضانورد نمیشد این که در نهایت روزی فیلمی درباره فضا بسازد، اجتناب ناپذیر بود.

«میان ستاره‌ای» واکنشی به کاهش بودجه برنامه فضایی ایالات متحده است
 
در مراحل اولیه تولید فیلم، آینده سفر‌های فضایی مبهم به نظر می‌رسید. آمریکا برنامه فضایی خود را متوقف کرده بود و به نظر می‌رسید که علاقه به فضا در حال کاهش است. به گفته تهیه کننده فیلم Lynda Obst، Interstellar یادآور توانایی ما در استفاده از فناوری برای همه بشریت است، نه فقط برای هواپیما‌های بدون سرنشین یا بمب افکن ها.

کل فیلم با یک دوربین ساخته شده است
تکنیک فیلمبرداری نولان کمی غیر معمول است. او برای فیلم برداری از یک دوربین IMAX دستی (که برای حمل واقعا عذاب آور بود و از فیلم‌های ۳۵ و ۶۵ میلی متری استفاده کرده است. او برای برداشت از یک زاویه، ده‌ها بار فیلم می‌گرفت و سپس به زاویه دیگری می‌رفت و دوباره همین کار را انجام میداد. اما از همه عجیب‌تر این است که هم برای فیلم برداری از صحنه‌های داخلی و هم فیلم برداری از صحنه‌های با جلوه‌های بصری یا سکانس‌های اکشن از IMAX استفاده کرده است.

عوامل به معنای واقعی کلمه طوفان را پشت سر گذاشتند تا تصویربرداری آن انجام شود
 
نکات عجیبی درمورد فیلم «میان ستاره‌ای» که نمی‌دانستید

برای شبیه سازی فرود پرتلاطم روی سیاره یخی، گروه اصلی فیلم برداری سوار بر یک لبرجت مجهز به دوربین IMAX در قسمت جلوی جت، مستقیما وارد یک طوفان عظیم در لوئیزیانا شدند. معنای واقعی تعهد!

یک فیزیکدان نظری داستان را توسعه و تحت تأثیر قرارداد
 
نکات عجیبی درمورد فیلم «میان ستاره‌ای» که نمی‌دانستید

اگر Interstellar را دیده باشید، احتمالا مات و مبهوت مسائل علمی فیلم شده اید و خب به خاطر آن باید از فیزیکدان نظری کیپ تورن تشکر کنید. کتاب پرفروش او، سیاه چاله‌ها و خمیدگی زمان، تأثیر عمده‌ای بر فیلم و مباحث مربوط به کرم چالهها، تسراکت‌ها ((Tesseracts، بی نظمی‌های گرانشی، نظریه‌های کوانتومی، ریاضیات پیشرفته و حتی فیزیک پیشرفته‌تر در فیلم داشت. بنابراین، به عبارت دیگر، احساس بدی نداشته باشید: در واقع فقط یک نابغه کاملا متوجه میشود داستان از چه قرار است.

در کل فیلم به صورت محدود از جلوه‌های ویژه بصری استفاده شده است
 
نکات عجیبی درمورد فیلم «میان ستاره‌ای» که نمی‌دانستید

بدیهی است، برای ساخت فیلمی که در فضا اتفاق می‌افتد، از کمی جادوگری دیجیتال استفاده خواهد شد. اما به دلیل بهره گرفتن از مکان‌های مختلف فیلم برداری در سراسر جهان، حقه‌های دوربین در صحنه فیلمبرداری و تصاویری از کیهان در پس زمینه، از استفاده از تصاویر کامپیوتری برای Interstellar اجتناب شد. عدم وجود پرده سبز و تصاویر کامپیوتری بر عملکرد بازیگران نیز تأثیر به سزایی داشت. از همه این‌ها گذشته، بسیار ساده‌تر است طوری ایفای نقش کنید که انگار در دنیای دیگری هستید درحالی که درواقع در دنیای دیگر هستید.

آهنگساز هیچ تصوری از اینکه بر روی یک حماسه علمی تخیلی کار می‌کند، نداشت

از هانس زیمر که تقریبا در تمام فیلم‌های نولان با او همکاری کرده است، خواسته شد یک قطعه موسیقی بنویسد تا صحنه‌ای کوچک و صمیمانه ایجاد کند که در آن والدین در مورد فرزند خود صحبت می‌کنند. سپس نولان برنامه‌های خود را برای Interstellar فاش کرد و زیمر موسیقی متن فیلم را حول آن یک قطعه قرارداد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین