ماجرای مسمومیت مردم شهر هفشجان با گاز کلر

ماجرای مسمومیت مردم شهر هفشجان با گاز کلر

پخش گاز کلر در شهر هفشجان استان چهرمحال و بختیاری، تاکنون ۴۰ مصدوم برجای گذاشته است. حادثه‌ای که مسئولان این استان معتقدند با دخالت انسانی و عمدی رخ داده است.
کد خبر: ۹۸۶۰۴
بازدید : ۲۷۹۲
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
فرادید| بامداد امروز بود که اهالی شهر هفشجان از انفجار در این شهر و آلودگی هوا و آب منطقه خبر دادند. دراین میان برخی از اهالی که میانه‌ای با فضای مجازی داشتند، مدعی شدند که هوا و آب هفشجان با «گاز کلر» آلوده شده است.

به گزارش فرادید؛ ساعاتی پس از این ادعاها، فرماندار شهرکرد و نماینده مجلس حادثه را تایید کردند. اما مدیرعامل شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری اعلام کرد که آب آلوده نیست و تنها برای ساعاتی هوای هفشجان آلوده شده است.

در حال حاضر نیز فرماندار شهرستان شهرکردمی گوید که آلودگی ناشی از انتشار گاز کلر در شهر هفشجان مهار شده است و چهار نفر از مصدومان نیز به مراکز درمانی شهرکرد اعزام شدند.

طبق گفته عبدالعلی ارژنگ، انتشار محتویات ۲ عدد کپسول گاز کلر در حومه شهر هفشجان در جمعه شب موجب مصدومیت ۴۰ نفر از اهالی این شهر شده است.

اما کاربران فضای مجازی مدعی شده اند که آب هفشجان همچنان آلوده است.  

این در حالی است که فرشاد متقی، مدیر روابط عمومی شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری گفته که این حادثه به منابع آبی ارتباطی نداشته است و مردم می‌توانند با خیال راحت از آب شرب استفاده کنند.

در این میان، محمدی مدیرعامل شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری نیز می‌گوید که کیفیت آب در لحظات ابتدایی سنجیده و پس از بررسی‌های لازم، مشخص شد که آب از نظر کیفی کاملا سالم و همانند گذشته قابل استفاده است و جای هیچ‌گونه نگرانی از سوی مردم وجود ندارد.
 

گاز کلر چگونه در هفشجان پخش شد؟

پخش گاز کلر در شهر هفشجان استان چهرمحال و بختیاری، تاکنون ۴۰ مصدوم برجای گذاشته است. حادثه‌ای که مسئولان این استان معتقدند با دخالت انسانی و عمدی رخ داده است.

احمد راستینه، نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در باره جزئیات این حادثه می‌گوید: ۲ عدد کپسول حاوی گاز کلر از ایستگاه توزیع آب شرب هفشجان توسط افراد ناشناسی ربوده شده و در شمال این شهر حوالی خیابان مدرس کپسول‌ها باز و گاز کلر موجود در آن در سطح شهر پخش شد.

او گفته که دستگیری عاملان این حادثه و انگیزه این اقدام در دستور کار دستگاه‌های انتظامی و امنیتی قرار گرفته است.

اما رسانه‌های محلی می‌گویند که هنوز پلیس و نهاد‌های امنیتی ردی از عاملان بحران در شهر هفشجان نیافته است.  

هفشجان در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین